Podkarpackie Centrum Innowacji wyróżnione Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki

26 maja, 2023

Za szczególną aktywność w zakresie promocji polskiej nauki na arenie międzynarodowej w 2022 roku – takie wyróżnienie otrzymało Podkarpackie Centrum Innowacji od Ministra Edukacji i Nauki. Nagrodę odebrał Jacek Kubrak, prezes zarządu PCI na uroczystej gali w trakcie Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2023.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2023 to wydarzenie, którego głównym celem jest prorynkowa promocja i komercjalizacja wynalazków oraz transfer technologii. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 24-25 maja 2023 w Katowicach i towarzyszyły jej liczne panele dyskusyjne, konkursy oraz gala finałowa wręczenia najwyższej rangi nagród.

Wśród wyróżnionych instytucji znalazło się Podkarpackie Centrum Innowacji, które otrzymało Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki oraz dyplomy uznania za prezentację i promocję podkarpackich wynalazków w 2022 roku.

Z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji, do konkursu zorganizowanego w ramach Targów, zostały zgłoszone wynalazki podkarpackich naukowców. Otrzymały one łącznie 10 medali i nagrodę platynową. Szczegóły dotyczące tych wyróżnień już wkrótce.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 lutego, 2024

PCI współorganizatorem HackCarpathia!

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi  10 000 PLN i …jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 maja, 2024

Miliony z Funduszy Europejskich na innowacyjne projekty dla podkarpackich uczelni 

Podkarpackie Centrum Innowacji rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego, który wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie. Wartość składanych projektów może wynieść nawet 400 tys. zł, a łączna pula środków do rozdysponowania to 6 mln zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 maja, 2024

Kosmiczna Komunikacja – budowanie mostów między nauką a biznesem 

Wiodącym tematem kolejnej w tym roku „Strefy Inspiracji PCI” będzie kosmiczna komunikacja. To domena Macieja Myśliwca – specjalisty w zakresie komunikacji i eksperta sektora kosmicznego, który opowie jak łączyć świat nauki i biznesu – oczywiście w obszarze pozaziemskim. Spotkanie już 21 maja!

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 maja, 2024

Dzień otwarty PCI ProtoLab

W ramach dwudziestolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, Podkarpackie Centrum Innowacji dołącza do wspólnego świętowania Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 10 maja zapraszamy do udziału w interesujących warsztatach i poznania kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab!

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content