Podkarpackie Centrum Innowacji wyróżnione Nagrodą Ministra Edukacji i Nauki

26 maja, 2023

Za szczególną aktywność w zakresie promocji polskiej nauki na arenie międzynarodowej w 2022 roku – takie wyróżnienie otrzymało Podkarpackie Centrum Innowacji od Ministra Edukacji i Nauki. Nagrodę odebrał Jacek Kubrak, prezes zarządu PCI na uroczystej gali w trakcie Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2023.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2023 to wydarzenie, którego głównym celem jest prorynkowa promocja i komercjalizacja wynalazków oraz transfer technologii. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 24-25 maja 2023 w Katowicach i towarzyszyły jej liczne panele dyskusyjne, konkursy oraz gala finałowa wręczenia najwyższej rangi nagród.

Wśród wyróżnionych instytucji znalazło się Podkarpackie Centrum Innowacji, które otrzymało Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki oraz dyplomy uznania za prezentację i promocję podkarpackich wynalazków w 2022 roku.

Z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji, do konkursu zorganizowanego w ramach Targów, zostały zgłoszone wynalazki podkarpackich naukowców. Otrzymały one łącznie 10 medali i nagrodę platynową. Szczegóły dotyczące tych wyróżnień już wkrótce.

Udostępnij
Skip to content