Podkarpackie Centrum Innowacji partnerem umowy pomiędzy PWSTE w Jarosławiu a Esri Polska

23 maja, 2023

22 maja 2023r., PWSTE w Jarosławiu podpisało umowę o współpracy z firmą ESRI – właściciela programu ArcGIS zapewniającego narzędzia do tworzenia map i wizualizacji danych. Współpraca dotyczy prac badawczych, których efektem będzie opracowanie optymalnych metod zastosowania technologii GIS do podniesienia efektywności zarządzania w samorządzie terytorialnym. Partnerem umowy zostało Podkarpackie Centrum Innowacji.

W ramach współpracy, do 31 grudnia 2024 r., studenci kierunku Geodezja i Kartografia na PWSTE w Jarosławiu będą wykonywać analizy dla Jednostek Samorządu Terytorialnego z wykorzystaniem oprogramowania dostarczonego przez firmę Esri.

W trakcie podpisania umowy, Podkarpackie Centrum Innowacji reprezentowali: Jacek Kubrak, prezes zarządu PCI oraz Timea Sulenta – Pluta, dyrektor zarządzający ds. komercjalizacji badań PCI.

W ubiegłym roku, PWSTE otrzymało dofinansowanie w ramach Programu grantowego PCI na realizację projektu pn. „Opracowanie algorytmów i wykonanie prototypu oprogramowania dla systemu dynamicznej wyceny nieruchomości komercyjnych Jednostek Samorządu Terytorialnego”. Umowa z firmą ESRI jest kontynuacją realizacji tego projektu.

Udostępnij
Skip to content