“Podkarpacka Gospodarka 2023”. PCI zaprasza na spotkanie

1 marca, 2023

Już 21 marca 2023 roku odbędzie się spotkanie pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, którego tematem przewodnim będzie współczesne zarządzanie zasobami energia-woda-odpady. Organizatorami wydarzenia jest Podkarpackie Centrum Innowacji i Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców z różnych branż i sektorów gospodarki, a także przedstawicieli podkarpackich uczelni oraz kadry naukowej.

Tematyka spotkania skupi się wokół optymalizacji zużycia energii, nadchodzących zmian związanych z opłatą deszczową w 2023r., zagadnień gospodarki obiegu zamkniętego, efektywności energetycznej oraz aspektów ponownego wykorzystania odpadów przemysłowych.

– Zwiększone koszty energii i innych zasobów wymuszają zmiany, które mają optymalizować ich zużycie, ale również wtórne wykorzystanie surowców stanowiących odpad poprodukcyjny. Podczas konferencji przedstawimy pomysły naukowe będące odpowiedzią na te wyzwania. Po raz kolejny postaramy się udowodnić, że nauka może być interesująca z punktu biznesowego i przynosić wymierne korzyści w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Całość wydarzenia wsparta będzie informacją dotyczącą nadchodzących funduszy na innowacyjne wdrożenia. Wiedza, którą przekażemy podczas konferencji stanowi fundament do rozpoczęcia projektów B+R wspierających rozwój Podkarpacia­ – mówi Timea Sulenta-Pluta, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań.  

Prelegentami wydarzenia będą między innymi: Grzegorz Wisz, Prezes Zarządu Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej, Arkadiusz Turczyński, Specjalista ds. Funduszy Europejskich oraz Piotr Kamiński, Wiceprezes Zarządu BCC i Kanclerz Loży Rzeszowskiej.

Właściwe gospodarowanie zasobami staje się w tej chwili jednym z kluczowych aspektów efektywnej, ale też zgodnej z prawem oraz wymogami rynku działalności gospodarczej. Wynika to nie tylko z nagłego wzrostu kosztów cen, ale również wymogów prawnych, wynikających zarówno z prawa krajowego jak też regulacji wspólnotowych. W najbliższych latach, przedsiębiorców czeka m.in. prawdziwa rewolucja związana z raportowaniem w zakresie zrównoważonego rozwoju (ESG) wprowadzona przez tzw. CSRD czyli unijną dyrektywę w sprawie zrównoważonego raportowania. Dyrektywa ta wbrew pozorom nie dotknie tylko dużych przedsiębiorców, ale również wszystkie firmy znajdujące się w łańcuchach dostaw. W mojej ocenie wielu przedsiębiorcom brakuje wiedzy, a nawet świadomości o nadchodzących zmianach wymogów prowadzenia ich działalności. Dlatego też takie wydarzenie jak nasza konferencja jest niezwykle ważne i potrzebne. Warto bowiem wymieniać się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi innowacyjnymi praktykami – mówi Piotr Kamiński, Wiceprezes Zarządu BCC, Kanclerz Loży Rzeszowskiej.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie PCI ProtoLab przy ul. Lenartowicza 6 w Rzeszowie. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja: https://event.pcinn.org/podkarpackagospodarka. Wydarzenie ma charakter otwarty.

Konferencja organizowana jest w celu wspierania rozwoju nauki i współpracy między sferą nauki i gospodarki, popierania postępu technologicznego oraz innowacji w województwie podkarpackim.

Partnerami konferencji są Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej, METKOM oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rzeszowie.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 lutego, 2024

PCI współorganizatorem HackCarpathia!

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi  10 000 PLN i …jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 maja, 2024

Miliony z Funduszy Europejskich na innowacyjne projekty dla podkarpackich uczelni 

Podkarpackie Centrum Innowacji rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego, który wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie. Wartość składanych projektów może wynieść nawet 400 tys. zł, a łączna pula środków do rozdysponowania to 6 mln zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 maja, 2024

Kosmiczna Komunikacja – budowanie mostów między nauką a biznesem 

Wiodącym tematem kolejnej w tym roku „Strefy Inspiracji PCI” będzie kosmiczna komunikacja. To domena Macieja Myśliwca – specjalisty w zakresie komunikacji i eksperta sektora kosmicznego, który opowie jak łączyć świat nauki i biznesu – oczywiście w obszarze pozaziemskim. Spotkanie już 21 maja!

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 maja, 2024

Dzień otwarty PCI ProtoLab

W ramach dwudziestolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, Podkarpackie Centrum Innowacji dołącza do wspólnego świętowania Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 10 maja zapraszamy do udziału w interesujących warsztatach i poznania kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab!

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content