„Podkarpacka Gospodarka 2023”. PCI zaprasza na spotkanie

1 marca, 2023

Już 21 marca 2023 roku odbędzie się spotkanie pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, którego tematem przewodnim będzie współczesne zarządzanie zasobami energia-woda-odpady. Organizatorami wydarzenia jest Podkarpackie Centrum Innowacji i Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców z różnych branż i sektorów gospodarki, a także przedstawicieli podkarpackich uczelni oraz kadry naukowej.

Tematyka spotkania skupi się wokół optymalizacji zużycia energii, nadchodzących zmian związanych z opłatą deszczową w 2023r., zagadnień gospodarki obiegu zamkniętego, efektywności energetycznej oraz aspektów ponownego wykorzystania odpadów przemysłowych.

– Zwiększone koszty energii i innych zasobów wymuszają zmiany, które mają optymalizować ich zużycie, ale również wtórne wykorzystanie surowców stanowiących odpad poprodukcyjny. Podczas konferencji przedstawimy pomysły naukowe będące odpowiedzią na te wyzwania. Po raz kolejny postaramy się udowodnić, że nauka może być interesująca z punktu biznesowego i przynosić wymierne korzyści w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Całość wydarzenia wsparta będzie informacją dotyczącą nadchodzących funduszy na innowacyjne wdrożenia. Wiedza, którą przekażemy podczas konferencji stanowi fundament do rozpoczęcia projektów B+R wspierających rozwój Podkarpacia­ – mówi Timea Sulenta-Pluta, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań.  

Prelegentami wydarzenia będą między innymi: Grzegorz Wisz, Prezes Zarządu Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej, Arkadiusz Turczyński, Specjalista ds. Funduszy Europejskich oraz Piotr Kamiński, Wiceprezes Zarządu BCC i Kanclerz Loży Rzeszowskiej.

Właściwe gospodarowanie zasobami staje się w tej chwili jednym z kluczowych aspektów efektywnej, ale też zgodnej z prawem oraz wymogami rynku działalności gospodarczej. Wynika to nie tylko z nagłego wzrostu kosztów cen, ale również wymogów prawnych, wynikających zarówno z prawa krajowego jak też regulacji wspólnotowych. W najbliższych latach, przedsiębiorców czeka m.in. prawdziwa rewolucja związana z raportowaniem w zakresie zrównoważonego rozwoju (ESG) wprowadzona przez tzw. CSRD czyli unijną dyrektywę w sprawie zrównoważonego raportowania. Dyrektywa ta wbrew pozorom nie dotknie tylko dużych przedsiębiorców, ale również wszystkie firmy znajdujące się w łańcuchach dostaw. W mojej ocenie wielu przedsiębiorcom brakuje wiedzy, a nawet świadomości o nadchodzących zmianach wymogów prowadzenia ich działalności. Dlatego też takie wydarzenie jak nasza konferencja jest niezwykle ważne i potrzebne. Warto bowiem wymieniać się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi innowacyjnymi praktykami – mówi Piotr Kamiński, Wiceprezes Zarządu BCC, Kanclerz Loży Rzeszowskiej.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie PCI ProtoLab przy ul. Lenartowicza 6 w Rzeszowie. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja: https://event.pcinn.org/podkarpackagospodarka. Wydarzenie ma charakter otwarty.

Konferencja organizowana jest w celu wspierania rozwoju nauki i współpracy między sferą nauki i gospodarki, popierania postępu technologicznego oraz innowacji w województwie podkarpackim.

Partnerami konferencji są Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej, METKOM oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rzeszowie.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content