“Podkarpacka Gospodarka 2023”. PCI zaprasza na spotkanie

1 marca, 2023

Już 21 marca 2023 roku odbędzie się spotkanie pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, którego tematem przewodnim będzie współczesne zarządzanie zasobami energia-woda-odpady. Organizatorami wydarzenia jest Podkarpackie Centrum Innowacji i Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców z różnych branż i sektorów gospodarki, a także przedstawicieli podkarpackich uczelni oraz kadry naukowej.

Tematyka spotkania skupi się wokół optymalizacji zużycia energii, nadchodzących zmian związanych z opłatą deszczową w 2023r., zagadnień gospodarki obiegu zamkniętego, efektywności energetycznej oraz aspektów ponownego wykorzystania odpadów przemysłowych.

– Zwiększone koszty energii i innych zasobów wymuszają zmiany, które mają optymalizować ich zużycie, ale również wtórne wykorzystanie surowców stanowiących odpad poprodukcyjny. Podczas konferencji przedstawimy pomysły naukowe będące odpowiedzią na te wyzwania. Po raz kolejny postaramy się udowodnić, że nauka może być interesująca z punktu biznesowego i przynosić wymierne korzyści w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Całość wydarzenia wsparta będzie informacją dotyczącą nadchodzących funduszy na innowacyjne wdrożenia. Wiedza, którą przekażemy podczas konferencji stanowi fundament do rozpoczęcia projektów B+R wspierających rozwój Podkarpacia­ – mówi Timea Sulenta-Pluta, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań.  

Prelegentami wydarzenia będą między innymi: Grzegorz Wisz, Prezes Zarządu Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej, Arkadiusz Turczyński, Specjalista ds. Funduszy Europejskich oraz Piotr Kamiński, Wiceprezes Zarządu BCC i Kanclerz Loży Rzeszowskiej.

Właściwe gospodarowanie zasobami staje się w tej chwili jednym z kluczowych aspektów efektywnej, ale też zgodnej z prawem oraz wymogami rynku działalności gospodarczej. Wynika to nie tylko z nagłego wzrostu kosztów cen, ale również wymogów prawnych, wynikających zarówno z prawa krajowego jak też regulacji wspólnotowych. W najbliższych latach, przedsiębiorców czeka m.in. prawdziwa rewolucja związana z raportowaniem w zakresie zrównoważonego rozwoju (ESG) wprowadzona przez tzw. CSRD czyli unijną dyrektywę w sprawie zrównoważonego raportowania. Dyrektywa ta wbrew pozorom nie dotknie tylko dużych przedsiębiorców, ale również wszystkie firmy znajdujące się w łańcuchach dostaw. W mojej ocenie wielu przedsiębiorcom brakuje wiedzy, a nawet świadomości o nadchodzących zmianach wymogów prowadzenia ich działalności. Dlatego też takie wydarzenie jak nasza konferencja jest niezwykle ważne i potrzebne. Warto bowiem wymieniać się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi innowacyjnymi praktykami – mówi Piotr Kamiński, Wiceprezes Zarządu BCC, Kanclerz Loży Rzeszowskiej.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie PCI ProtoLab przy ul. Lenartowicza 6 w Rzeszowie. Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja: https://event.pcinn.org/podkarpackagospodarka. Wydarzenie ma charakter otwarty.

Konferencja organizowana jest w celu wspierania rozwoju nauki i współpracy między sferą nauki i gospodarki, popierania postępu technologicznego oraz innowacji w województwie podkarpackim.

Partnerami konferencji są Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej, METKOM oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rzeszowie.

Udostępnij

Przeczytaj również

2 lutego, 2024

Podkarpackie Centrum Innowacji z europejskim finansowaniem do 2029 roku

Umowa na dofinansowanie projektu pn. „Podkarpackie Centrum Innowacji 2029” została dziś podpisana w Rzeszowie. Jej wartość to ponad 60 mln zł. Środki pochodzące w całości
z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia, będą wspierać rozwój innowacji, nauki i przedsiębiorczości w regionie.

Czytaj dalej Czytaj dalej

11 grudnia, 2023

Zapraszamy na kolejne „Dni konsultacyjne z Urzędem Patentowym RP w obszarze ochrony własności intelektualnej”!

Zapraszamy już 15 grudnia innowatorów, naukowców, studentów oraz przedstawicieli uczelni z terenu województwa podkarpackiego na indywidualne konsultacje on-line z ekspertami z UPRP. Spotkania mają charakter informacyjno-konsultacyjny. Umożliwiają one pozyskanie wartościowych informacji od ekspertów z UPRP.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji zostało Mistrzem Konkurencyjności!

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się rozstrzygnięcie tegorocznej, trzeciej edycji plebiscytu, „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”. Nagrodę z rąk Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego odbierał Sławomir Kowalski, wiceprezes zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej

16 lutego, 2024

Ostatnie posiedzenie Rady PSLBiW tej kadencji

Po raz ostatni w obecnym składzie odbyło się posiedzenie Rady Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW). Na 5 kwietnia zaplanowano zebranie plenarne członków Sieci, podczas którego wyłoniony zostanie nowy skład Rady.

Czytaj dalej Czytaj dalej

13 lutego, 2024

Dane satelitarne jako wsparcie regionalnej polityki

W siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbyły się międzynarodowe warsztaty w ramach projektu SATSDIFACTION. Inicjatywa powołana w 2023 r. skupia osiem podmiotów, w tym Województwo Podkarpackie, których celem jest rozwój wykorzystania danych satelitarnych do poprawy efektywności instrumentów polityki regionalnej.

Czytaj dalej Czytaj dalej

12 lutego, 2024

Konsultacje z Urzędem Patentowym

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w kolejnych spotkaniach w ramach cyklicznych „Dni konsultacyjnych z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej w obszarze ochrony własności intelektualnej”.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content