PCI zaprasza na spotkanie konsultacyjne dotyczące podkarpackich usług badawczych i usług wzorcowania

6 września, 2021

16 września o godz. 12:00, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbędzie się kolejne spotkanie konsultacyjne dotyczące badania identyfikującego potrzeby podkarpackich firm w zakresie usług laboratoryjnych. Do udziału w tym spotkaniu zapraszamy przedsiębiorców i osoby odpowiedzialne za rozwój i systemy zarządzania jakością w podkarpackich firmach.

Jednym z zadań Podkarpackiego Centrum Innowacji (PCI) jest tworzenie potencjału profesjonalnych usług badawczych i usług wzorcowania zlokalizowanych na terenie Podkarpacia.

Realizując to zadanie, PCI tworzy i rozwija Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW), w ramach której obecnie współpracuje 82 laboratoria: 77 badawczych i 5 wzorcujących, gdzie przeważająca większość tych laboratoriów pochodzi z podkarpackich uczelni wyższych. 

Zdefiniowane usługi rynkowe laboratoriów współpracujących w ramach PSLBiW promowane są na portalu www.badania.pcinn.org, tworzonym i doskonalonym przez PCI.

Z dotychczasowej działalności w tym zakresie można wywnioskować, że brakuje na Podkarpaciu różnego rodzaju laboratoriów badawczych i wzorujących i dlatego firmy z Podkarpacia zlecają potrzebne im usługi badań do laboratoriów zlokalizowanych poza regionem. 

Wpisując się w nasz główny nurt działalności, czyli łączenie nauki z biznesem, chcemy zidentyfikować potrzeby regionalnych firm w zakresie poszukiwanych usług badań i usług wzorcowania i nakierować ofertę podkarpackich uczelnianych laboratoriów na potrzeby regionalnego przemysłu. 

Ponadto zamierzamy zaprojektować Podkarpackie Centrum Badań i Certyfikacji dysponujące akredytowanymi laboratoriami, których obecnie brakuje, a które uzupełni ofertę uczelni. 

Obecnie pracujemy nad Ankietą, za pomocą której będziemy chcieli zidentyfikować rzeczywiste potrzeby w zakresie usług badań wyrobów, podzespołów i materiałów oraz usług wzorcowania wyposażenia pomiarowego. 

Chcemy, aby ten dokument powstał przy współpracy z podkarpackimi przedsiębiorcami, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy są odpowiedzialni za rozwój, oraz za systemy zarządzania jakością w podkarpackich firmach, na kolejne spotkanie konsultacyjne.

Data spotkania: 16 września 2021 r., godz. 12.00

Miejsce spotkania: siedziba Podkarpackiego Centrum Innowacji, Rzeszów, ul. Lenartowicza 4

Chętnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do dnia 15 września 2021 r. na adres: laboratoria@pcinn.org.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content