PCI zaprasza na spotkanie konsultacyjne dotyczące podkarpackich usług badawczych i usług wzorcowania

6 września, 2021

16 września o godz. 12:00, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbędzie się kolejne spotkanie konsultacyjne dotyczące badania identyfikującego potrzeby podkarpackich firm w zakresie usług laboratoryjnych. Do udziału w tym spotkaniu zapraszamy przedsiębiorców i osoby odpowiedzialne za rozwój i systemy zarządzania jakością w podkarpackich firmach.

Jednym z zadań Podkarpackiego Centrum Innowacji (PCI) jest tworzenie potencjału profesjonalnych usług badawczych i usług wzorcowania zlokalizowanych na terenie Podkarpacia.

Realizując to zadanie, PCI tworzy i rozwija Podkarpacką Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW), w ramach której obecnie współpracuje 82 laboratoria: 77 badawczych i 5 wzorcujących, gdzie przeważająca większość tych laboratoriów pochodzi z podkarpackich uczelni wyższych. 

Zdefiniowane usługi rynkowe laboratoriów współpracujących w ramach PSLBiW promowane są na portalu www.badania.pcinn.org, tworzonym i doskonalonym przez PCI.

Z dotychczasowej działalności w tym zakresie można wywnioskować, że brakuje na Podkarpaciu różnego rodzaju laboratoriów badawczych i wzorujących i dlatego firmy z Podkarpacia zlecają potrzebne im usługi badań do laboratoriów zlokalizowanych poza regionem. 

Wpisując się w nasz główny nurt działalności, czyli łączenie nauki z biznesem, chcemy zidentyfikować potrzeby regionalnych firm w zakresie poszukiwanych usług badań i usług wzorcowania i nakierować ofertę podkarpackich uczelnianych laboratoriów na potrzeby regionalnego przemysłu. 

Ponadto zamierzamy zaprojektować Podkarpackie Centrum Badań i Certyfikacji dysponujące akredytowanymi laboratoriami, których obecnie brakuje, a które uzupełni ofertę uczelni. 

Obecnie pracujemy nad Ankietą, za pomocą której będziemy chcieli zidentyfikować rzeczywiste potrzeby w zakresie usług badań wyrobów, podzespołów i materiałów oraz usług wzorcowania wyposażenia pomiarowego. 

Chcemy, aby ten dokument powstał przy współpracy z podkarpackimi przedsiębiorcami, dlatego zapraszamy wszystkich, którzy są odpowiedzialni za rozwój, oraz za systemy zarządzania jakością w podkarpackich firmach, na kolejne spotkanie konsultacyjne.

Data spotkania: 16 września 2021 r., godz. 12.00

Miejsce spotkania: siedziba Podkarpackiego Centrum Innowacji, Rzeszów, ul. Lenartowicza 4

Chętnych prosimy o potwierdzenie swojej obecności do dnia 15 września 2021 r. na adres: laboratoria@pcinn.org.

Udostępnij

Przeczytaj również

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content