PCI na XVI Targach Edukacyjnych Edu Salon

1 kwietnia, 2022

We wtorek, 29 marca, na Hali Podpromie w Rzeszowie rozpoczęły się dwudniowe Targi Edukacyjne Edu Salon. Poza ofertą uczelni i placówek edukacyjnych, uczniowie i przyszli studenci mogli odwiedzić również stoisko PCI ProtoLab.

Młodzież odwiedzająca stoisko PCI ProtoLab miała okazję m.in. poznać tajniki druku 3D i na chwilę przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości. Zespół ProtoLab chętnie odpowiadał na pytania dotyczące oferty edukacyjnej, m.in. Akademii ProtoLab, szkoleń, warsztatów czy webinarów. 

Partnerem głównym Targów Edukacyjnych było Województwo Podkarpackie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki.   

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content