PCI na Konwencie Kierowników Jednostek Komunalnych Województwa Podkarpackiego

21 lutego, 2022

17 lutego przedstawiciele Podkarpackiego Centrum Innowacji uczestniczyli w Konwencie Kierowników Jednostek Komunalnych Województwa Podkarpackiego. Na konferencji poświęconej działalności Zakładów i Spółek Komunalnych zaprezentowano m.in. rozwiązanie opracowane w ramach I naboru do Programu grantowego PCI.

Podczas Konwentu, dr inż. Adam Masłoń z Politechniki Rzeszowskiej przedstawił projekt technologiczny dotyczący unieszkodliwiania osadów ściekowych w kierunku wytwarzania produktu w postaci nawozu organiczno – mineralnego. Przedsięwzięcie stanowi próbę rozwiązania problemu komunalnych osadów ściekowych w oczyszczalniach ścieków. Zaproponowana technologia rozwiązuje dwa problemy – unieszkodliwiania komunalnych osadów ściekowych,  które powstają w oczyszczalniach, a ich ilość jest coraz większa oraz wyprodukowania taniego i ekologicznego nawozu. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach I naboru do Programu grantowego PCI.

Konwent stał się również okazją do zaprezentowania przez PCI możliwości badawczych podkarpackich uczelni wyższych z tematyki ochrony i inżynierii środowiska.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content