PCI inspiruje latem

12 czerwca, 2024

Kreatywny początek wakacji? To możliwe z Podkarpackim Centrum Innowacji. Właśnie startuje pilotażowy program „PCI Summer Camp” – czyli warsztaty dla najbardziej zaangażowanej młodzieży z podkarpackich szkół średnich.

Z dala od szkolnych ław, przełom czerwca i lipca w PCI zapowiada się niezwykle interesująco. W tym roku
po raz pierwszy, pod okiem ekspertów, najbardziej aktywni uczniowie rozpoczną wakacje pracując
nad realizacją projektów, którym w czasie roku szkolnego nie mogli się w pełni poświęcić.

⁃ Chcemy wykorzystać ten moment, aby podtrzymać zapał najbardziej zaangażowanej młodzieży, która chce rozszerzać swoją wiedzę z zakresu nauk technicznych. Naszym celem jest współpraca ze szkołami średnimi z Podkarpacia i budowanie innowacyjnego potencjału naukowego województwa na możliwie wczesnym etapie. Chcemy, aby działo się to w oparciu o potrzeby wynikające z inteligentnych specjalizacji regionu – zapewnia Timea Sulenta-Pluta, dyrektor programowa PCI.

W trakcie praktycznych warsztatów uczniowie będą mogli szlifować swoje umiejętności w zakresie druku 3D, elektroniki, pracy na warsztacie, ale także szycia czy alternatywnych sposobów hodowli roślin. Zajęcia będą odbywały się w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ulicy Lenartowicza 6 w Rzeszowie. W trakcie szkolenia, zespoły uczestników będą pracowały nad projektem robota znanego z hollywoodzkiej produkcji „Wall-e”.

Podkreślenia wymaga fakt, że organizacja warsztatów nie byłaby możliwa, gdyby nie współpraca z regionalnymi placówkami. To właśnie nauczyciele z tych szkół dołączają do naszej kadry i razem tworzą zespół ekspertów inspirujących i nadzorujących pracę uczniów. W pierwszej edycji projektu udział biorą uczniowie reprezentujący: Zespół Szkół Technicznych w Rzeszowie, Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.

Dodatkowym elementem szkolenia będą inspiracyjne wystąpienia firm partnerskich PCI. Summer Camp rozpoczyna się 24 czerwca i potrwa do 5 lipca. Zajęcia będą odbywały się w godz. od 9.00 do 17.00.

To nie wszystko!

Zakończenie warsztatów nie oznacza przerwy wakacyjnej w PCI. Jesteśmy otwarci dla obecnych oraz na nowych użytkowników, którzy chcą realizować swoje pomysły przez całe lato.

Udostępnij
Skip to content