Oficjalnie zakończyliśmy II edycję Akademii ProtoLab

11 marca, 2022

3 marca, w siedzibie PCI zakończyła się II edycja Akademii ProtoLab. Absolwenci odebrali dyplomy oraz symboliczne upominki. Tematem tej edycji było lotnictwo i kosmonautyka.

W wyniku II edycji Akademii powstało 5 innowacyjnych projektów. Były to m.in. projekt aplikacji, która ma za zadanie stanowić źródło danych dla dwóch dużych sektorów wykorzystujących surowce naturalne, projekt mający na celu udostępnianie grupie interesariuszy (w szczególności: organizacje rządowe i pozarządowe, przedsiębiorcy, sektor prywatny, klienci indywidualni) dane opisujące bieżący stan zanieczyszczenia powietrza wykorzystując obrazowanie satelitarne; aplikacja dla pasjonatów lotnictwa, czy aplikacja wspierająca lotniska w obsłudze osób niewidomych lub niedowidzących.

Obecnie trwa nabór do III edycji Akademii ProtoLab, której tematem przewodnim jest Informacja i Telekomunikacja, jedna z inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Udział w Programie jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkie informacje na temat III edycji, regulamin i link do zapisów znajduje się na stronie: https://event.pcinn.org/akademiaprotolab .

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content