Oficjalnie zakończyliśmy II edycję Akademii ProtoLab

11 marca, 2022

3 marca, w siedzibie PCI zakończyła się II edycja Akademii ProtoLab. Absolwenci odebrali dyplomy oraz symboliczne upominki. Tematem tej edycji było lotnictwo i kosmonautyka.

W wyniku II edycji Akademii powstało 5 innowacyjnych projektów. Były to m.in. projekt aplikacji, która ma za zadanie stanowić źródło danych dla dwóch dużych sektorów wykorzystujących surowce naturalne, projekt mający na celu udostępnianie grupie interesariuszy (w szczególności: organizacje rządowe i pozarządowe, przedsiębiorcy, sektor prywatny, klienci indywidualni) dane opisujące bieżący stan zanieczyszczenia powietrza wykorzystując obrazowanie satelitarne; aplikacja dla pasjonatów lotnictwa, czy aplikacja wspierająca lotniska w obsłudze osób niewidomych lub niedowidzących.

Obecnie trwa nabór do III edycji Akademii ProtoLab, której tematem przewodnim jest Informacja i Telekomunikacja, jedna z inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Udział w Programie jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkie informacje na temat III edycji, regulamin i link do zapisów znajduje się na stronie: https://event.pcinn.org/akademiaprotolab .

Udostępnij
Skip to content