Oficjalne otwarcie Forum Uczelni Podkarpackich

22 lutego, 2022

W miniony weekend w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu odbyło się oficjalne otwarcie Forum Uczelni Podkarpackich, podczas którego podpisano porozumienie o współpracy między uczelnianymi samorządami studenckimi oraz zewnętrznymi partnerami. W imieniu Podkarpackiego Centrum Innowacji porozumienie podpisał Łukasz Bonarek, Dyrektor PCI ProtoLab.

Zgodnie z założeniami, inicjatywa poprzez różnego rodzaju działania i projekty, przy wsparciu placówek szkolnictwa wyższego oraz partnerów, ma zachęcić młodzież szkolną do pozostania na Podkarpaciu i podjęcia studiów w jednej z regionalnych uczelni. Forum tworzą obecnie trzy uczelnie: Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku oraz Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie.

Podczas pierwszego spotkania FUP została zaprezentowana działalność Podkarpackiego Centrum Innowacji. Zespół ProtoLab przeprowadził dla studentów warsztaty z komunikacji.

Udostępnij
Skip to content