Oficjalne otwarcie Forum Uczelni Podkarpackich

22 lutego, 2022

W miniony weekend w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu odbyło się oficjalne otwarcie Forum Uczelni Podkarpackich, podczas którego podpisano porozumienie o współpracy między uczelnianymi samorządami studenckimi oraz zewnętrznymi partnerami. W imieniu Podkarpackiego Centrum Innowacji porozumienie podpisał Łukasz Bonarek, Dyrektor PCI ProtoLab.

Zgodnie z założeniami, inicjatywa poprzez różnego rodzaju działania i projekty, przy wsparciu placówek szkolnictwa wyższego oraz partnerów, ma zachęcić młodzież szkolną do pozostania na Podkarpaciu i podjęcia studiów w jednej z regionalnych uczelni. Forum tworzą obecnie trzy uczelnie: Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku oraz Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie.

Podczas pierwszego spotkania FUP została zaprezentowana działalność Podkarpackiego Centrum Innowacji. Zespół ProtoLab przeprowadził dla studentów warsztaty z komunikacji.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content