OPIS STANOWISKA

  1. Prowadzenie pełnej księgowości oraz odpowiedzialność za politykę rachunkową Spółki;
  2. Weryfikacja wydatków pod kątem formalnym i rachunkowym ponoszonych przez Spółkę oraz odpowiedzialność za prawidłowe ich księgowanie w systemie COMARCH OPTIMA;
  3. Odpowiedzialność za prowadzenie dokumentacji księgowej oraz za prawidłowy obieg dokumentów księgowych;
  4. Dekretacja i opisywanie dokumentów księgowych zgodnie z procedurami wewnętrznymi;
  5. Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby Zarządu Spółki oraz instytucji zewnętrznych, w tym sporządzanie sprawozdań finansowych według standardów określonych w Ustawie o rachunkowości;
  6. Odpowiedzialność za prawidłowe rozliczenia podatkowe;
  7. Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (m. in. US, ZUS, GUS, banki, audytorzy), w tym w zakresie kontroli;
  8. Współpraca w procesie opracowywania wieloletnich planów finansowych Spółki, rocznego planu rzeczowo-finansowego oraz w realizacji innych działań obejmującymi aspekty księgowe i finansowe;
  9. Dbałość o przestrzeganie zasad ochrony danych osobowych i poufność przetwarzanych informacji.

WYMAGANIA STANOWISKA

  1. Wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu ekonomii i finansów lub posiada III stopień kwalifikacji zgodnie z system certyfikacji zawodu księgowego prowadzonym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce;
  2. Min. 3 letnie doświadczenie na stanowisku związanym z prowadzeniem pełnej księgowości, w tym min. 1 rok na stanowisku samodzielnym;
  3. Praktyczna znajomość przepisów podatkowych, ustawy o rachunkowości, aktów prawnych regulujących problematykę dyscypliny finansów publicznych;
  4. Terminowe wykonywanie obowiązków, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność pracy w zespole, asertywność, samodzielność, umiejętność logicznego myślenia i analizy ryzyka, zdolność do podejmowania decyzji;
  5. Biegła obsługa programu MS Excel.
  6. Mile widziane:
    1. Doświadczenia w rozliczaniu projektów inwestycyjnych    finansowanych z funduszy UE;
    2. Uprawnienia do wykonywania zawodu doradcy podatkowego;
    3. Znajomość dokumentu „Wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach EFRR, EFS oraz FS na lata 2014-2020”, Znajomość Załącznika 7. do SZOOP RPO Woj. Podkarpackiego „Katalogi wydatków kwalifikowalnych i niekwalifikowalnych w ramach poszczególnych osi priorytetowych, działań i poddziałań – zakres EFRR”.

OFERUJEMY

  1. Umowę o pracę – 100% etatu;
  2. Pracę w firmie zorientowanej na rozwój innowacyjności;
  3. Możliwość rozwoju zawodowego (szkolenia, warsztaty, kursy).
  4. Zakres wynagrodzenia: 3 000 – 4 500 zł netto, stosownie do posiadanego doświadczenia.

O PRACODAWCY

Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o. o  rozwija Regionalny  Ekosystem Innowacji i Startupów poprzez budowanie relacji pomiędzy jego członkami oraz realizowanie projektów na jego rzecz. Jesteśmy łącznikiem pomiędzy światem nauki, biznesu i administracji, pracującym z firmami, uczelniami, jednostkami badawczymi, środowiskiem studenckim i startupami. Inwestujemy w projekty badawcze o wysokim potencjale komercjalizacji poprzez instrumenty finansowe dla jednostek naukowych, animujemy współpracę z firmami oraz prowadzimy przestrzeń, narzędzia i projekty wspierające powstawanie prototypów i startupów.

    CV *

    List motywacyjny

    Podkarpackie Centrum Innowacji zastrzega sobie nierozpatrywanie ofert złożonych po terminie, możliwość kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami oraz prawo do powiadomienia o podjęciu decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska jedynie wybranego kandydata. *