Otwarcie przestrzeni PCI ProtoLab

Otwarcie przestrzeni PCI ProtoLab

08 kwietnia 2020 16:31

Portal RADIO RZESZÓW:

ProtoLab kreatywna przestrzeń dla studentów otwarta

 

Kreatywna przestrzeń do prototypowania dla studentów powstała w Rzeszowie przy ul. Lenartowicza. Dziś odbyło się oficjalne otwarcie. W ProtoLabie, bo tak nazywa się ta przestrzeń, jest 5 pracowni: komputerowa, wirtualnej rzeczywistości, związana z elektroniką i drukiem 3D oraz jeden warsztat, gdzie można pracować manualnie, czyli ciąć drewno, metal i stal.

 

https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/21691/protolab-kreatywna-przestrzen-dla-studentow-otwarta

 

 

Portal GOSPODARKA PODKARPACKA:

ProtoLab Podkarpackiego Centrum Innowacji już otwarte

 

Dziś (13 maja 2019) oficjalnie otwarty został ProtoLab w Podkarpackim Centrum Innowacji. Mieści się przy ul. Lenartowicza 4 (niedaleko hali Podpromie). Powstało w wyniku współpracy Województwa Podkarpackiego, Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Rozwoju w ramach inicjatywy Catching-up Regions. PCI jest spółką samorządową województwa podkarpackiego i jest finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/view/31577/protolab-podkarpackiego-centrum-innowacji-juz-otwarte

 

 

Portal RZESZÓW NEWS:

ProtoLab w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie już otwarty

 

Pracownia wirtualnej rzeczywistości, elektroniki, pracownia komputerowa, warsztat narzędziowy – to część ProtoLabu, który w poniedziałek otwarto w Rzeszowie. Mogą z niego za darmo korzystać studenci.

 

https://rzeszow-news.pl/protolab-w-podkarpackim-centrum-innowacji-w-rzeszowie-juz-otwarty-foto/

 

 

Portal WYBORCZA:

Od idei do prototypu. Podkarpackie Centrum Innowacji już działa


W Rzeszowie powstało Podkarpackie Centrum Innowacji, przestrzeń dla rozwoju innowacji, ciekawych pomysłów i idei. W nowoczesnych pracowniach i warsztatach studenci będą mieli dostęp do najnowszych technologii, dostaną wsparcie specjalistów, by realizować swoje projekty od idei do prototypu.

 

https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,24780817,od-idei-do-prototypu-podkarpackie-centrum-innowacji-juz-dziala.html

UE UE