Marszałkowie sześciu województw w Podkarpackim Centrum Innowacji

8 czerwca, 2021

W środę, 2 czerwca, z wizytą w Rzeszowie przebywali marszałkowie sześciu województw: śląskiego, podlaskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i lubelskiego. Jednym z punktów wizyty było oficjalne spotkanie w Podkarpackim Centrum Innowacji. Dla marszałków, spotkanie w Rzeszowie było okazją do dyskusji na temat wyzwań związanych z pozyskiwaniem Funduszy Europejskich. Rozmawiano m.in. o tym, jak podzielić środki unijne pomiędzy regiony, zwłaszcza w kontekście regionalnych programów operacyjnych. 

Gospodarze regionów wymienili się doświadczeniami z zakresu wdrażania środków unijnych. Zwrócono uwagę na to, że oprócz przeznaczenia środków na innowacyjną i zieloną gospodarkę, istotne będzie również inwestowanie w rozwój miast oraz walkę z ubóstwem.

W trakcie wizyty w Podkarpackim Centrum Innowacji, marszałkowie wyrazili zainteresowanie ideą powstania instytucji. Szczególną uwagę zwrócili na projekty realizowane przez PCI, jak również Programy grantowe na prace badawczo – rozwojowe jednostek naukowych. Podkreślono, że PCI powstało dzięki współpracy samorządu województwa, Komisji Europejskiej i Ministerstwa Rozwoju. 

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content