Konferencja #PdlaP – Projekty dla Potencjału

17 maja, 2021

Konferencja #PdlaP to unikalne wydarzenie dedykowane dla przedstawicieli środowisk naukowych, właścicieli i menedżerów firm na Podkarpaciu. Gwarancją wysokiego poziomu merytorycznego spotkania jest odpowiednio dobrane grono praktyków, ekspertów oraz naukowców, którzy podczas zaplanowanych wykładów i paneli dyskusyjnych podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. 

– Uważam, iż Konferencja PdlaP jest bardzo potrzebną inicjatywą, ponieważ nie tylko pozwala na przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim na wymianę doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami z różnych branż, firm różnej wielkości, czy też zróżnicowanych ze względu na czas działalności –  podkreślił Piotr Kamiński, Partner Zarządzający Piotr Kamiński Robert Kamiński Kancelaria Radców prawnych sp.p. – Ta różnorodność uczestników, spojrzenie z różnych punktów widzenia, własne sukcesy i porażki, to know-how biznesowe są dalece bardziej cenne niż nawet najlepsza wiedza teoretyczna. Z tego względu Konferencja cieszy się powodzeniem wśród przedsiębiorców i dlatego tak chętnie jako kanclerz Loży Rzeszowskiej Business Centre Club jestem jej współorganizatorem oraz biorę w niej udział.

W trakcie tegorocznej edycji omówione zostaną zagadnienia związane z poszukiwaniem nowych rozwiązań i inspiracji w obecnej, trudnej sytuacji gospodarczej. Zaprezentowane zostaną również efekty prac zespołów badawczych w obszarze innowacji. Organizatorzy kładą duży nacisk na integrację środowiska biznesowego i naukowego województwa podkarpackiego, dlatego Konferencja stanie się przestrzenią do wymiany poglądów i doświadczeń przedsiębiorców, naukowców, przedstawicieli startupów, a także pozostałych grup docelowych.

– „Łączymy naukę z biznesem w zakresie badań, rozwoju i innowacji” – to hasło od początku towarzyszy idei Podkarpackiego Centrum Innowacji. Spotkania, w których przedstawiciele nauki i biznesu mają okazję wymienić poglądy, przedstawić swoje punkty widzenia czy po prostu nawiązać kontakt, są bardzo cenne. Osobiście cieszy mnie to, że w wydarzeniu wezmą udział m.in. przedstawiciele władz podkarpackich uczelni zlokalizowanych poza stolicą województwa. O ich potencjale do stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego regionu porozmawiamy podczas panelu dyskusyjnego poświęconego współpracy uczelni z otoczeniem gospodarczym – powiedział Krzysztof Borowicz, Dyrektor ds Rozwoju Technologii w PCI. – Konferencja będzie także dobrą okazją do przedstawienia tego, w jaki sposób PCI zamierza stwarzać warunki do realizacji przedsięwzięć międzyuczelnianych, czy też zachęcać naukowców do prowadzenia prac B+R wpisujących się w przyszłościowe trendy technologiczne.

Wtorkowe wydarzenie otworzy wystąpienie Jacka Kubraka, Prezesa Podkarpackiego Centrum Innowacji dotyczące Wielkiego Resetu, kluczowych zmian w biznesie i nauce do roku 2030. Następnie dialog kontynuowany będzie w trzech równoległych ścieżkach. W wirtualnych panelach dyskusyjnych wystąpią m.in.: Krzysztof Staszewski, Prezes Zarządu Podkarpackiego Funduszu Rozwoju, Maciej Zagórowski, Prezes firmy Fabryka e-biznesu Sp. z o.o., Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego “Rzeszów-Jasionka”, Monika Bąk, Prezes Zarządu AUTOPART, jak również Kaja Wachowska, General Manager Hilton Garden INN Kraków Airport.

W programie Konferencji, poza panelami dyskusyjnymi, zaplanowano także wykłady eksperckie. Ryszard Jania, Prezes Zarządu Pilkington Automotive Poland oraz Prezes Stowarzyszenia Wschodni Sojusz Motoryzacyjny zaprezentuje uczestnikom trendy europejskie w kwalifikacjach dla przemysłu motoryzacyjnego na przykładzie międzynarodowego projektu DRIVES, natomiast o nowościach w prawie podatkowym dla branży IT opowie Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka. Uczestnicy będą mieli również okazję wysłuchać wystąpienia Jarosława Sokolnickiego, Head of Microsoft Technology Center na temat cyfryzacji biznesu.

W roli prelegentów i dyskutantów wystąpią także wybitni eksperci ze świata nauki, przedstawiciele podkarpackich uczelni. Doświadczeniem i wiedzą podzielą się m.in.: dr inż. Ryszard Pukała, Prorektor ds. studenckich Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno- Ekonomicznej w Jarosławiu, dr hab. Zbigniew Barabasz, prof. KPU, Rektor Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, dr hab. Andrzej Jaki, prof. UEK reprezentujący Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz PWSTE w Jarosławiu, a także dr inż. Mateusz Kaczmarski, Rektor Uczelni Państwowej w Sanoku.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 25 maja br. w przestrzeni wirtualnej. Interaktywna platforma eventowa zapewni uczestnikom Konferencji możliwość wymiany doświadczeń we własnym gronie, jak również pozwoli na bezpośredni kontakt z ekspertami. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja.

Konferencja #PdlaP organizowana jest dzięki współpracy podmiotów zrzeszonych w Koalicji na rzecz rozwoju Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów (REIS): Podkarpackie Centrum Innowacji będące jednocześnie inicjatorem Konferencji, Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej, G2A Arena, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”, Podkarpacki Fundusz Rozwoju, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Rzeszowska Loża Business Centre Club, Wschodni Sojusz Motoryzacyjny, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Szczegółowa agenda oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: http://pdlap.pl/

Udostępnij

Przeczytaj również

2 lutego, 2024

Podkarpackie Centrum Innowacji z europejskim finansowaniem do 2029 roku

Umowa na dofinansowanie projektu pn. „Podkarpackie Centrum Innowacji 2029” została dziś podpisana w Rzeszowie. Jej wartość to ponad 60 mln zł. Środki pochodzące w całości
z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia, będą wspierać rozwój innowacji, nauki i przedsiębiorczości w regionie.

Czytaj dalej Czytaj dalej

11 grudnia, 2023

Zapraszamy na kolejne „Dni konsultacyjne z Urzędem Patentowym RP w obszarze ochrony własności intelektualnej”!

Zapraszamy już 15 grudnia innowatorów, naukowców, studentów oraz przedstawicieli uczelni z terenu województwa podkarpackiego na indywidualne konsultacje on-line z ekspertami z UPRP. Spotkania mają charakter informacyjno-konsultacyjny. Umożliwiają one pozyskanie wartościowych informacji od ekspertów z UPRP.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji zostało Mistrzem Konkurencyjności!

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się rozstrzygnięcie tegorocznej, trzeciej edycji plebiscytu, „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”. Nagrodę z rąk Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego odbierał Sławomir Kowalski, wiceprezes zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej

16 lutego, 2024

Ostatnie posiedzenie Rady PSLBiW tej kadencji

Po raz ostatni w obecnym składzie odbyło się posiedzenie Rady Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW). Na 5 kwietnia zaplanowano zebranie plenarne członków Sieci, podczas którego wyłoniony zostanie nowy skład Rady.

Czytaj dalej Czytaj dalej

13 lutego, 2024

Dane satelitarne jako wsparcie regionalnej polityki

W siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbyły się międzynarodowe warsztaty w ramach projektu SATSDIFACTION. Inicjatywa powołana w 2023 r. skupia osiem podmiotów, w tym Województwo Podkarpackie, których celem jest rozwój wykorzystania danych satelitarnych do poprawy efektywności instrumentów polityki regionalnej.

Czytaj dalej Czytaj dalej

12 lutego, 2024

Konsultacje z Urzędem Patentowym

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w kolejnych spotkaniach w ramach cyklicznych „Dni konsultacyjnych z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej w obszarze ochrony własności intelektualnej”.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content