Już jutro konferencja „Technologia Biznes Inwestycje”

22 listopada, 2022

37 prelegentów ze świata nauki i biznesu, 19 różnorodnych tematycznie prelekcji, debat i paneli dyskusyjnych. Już 23 listopada odbędzie się konferencja „Technologia Biznes Inwestycje, której organizatorem jest Podkarpackie Centrum Innowacji. To unikatowe wydarzenie w skali Podkarpacia, które łączy współczesne wyzwania gospodarki z przełomowymi technologiami jutra.

Konferencja „Technologia Biznes Inwestycje” skierowana jest do naukowców, przedsiębiorców i inwestorów, głównie z Podkarpacia.

– Program Konferencji został skomponowany tak by wszyscy zaproszeni goście mogli jak najwięcej skorzystać z uczestnictwa i uzyskać aktualne informacje o nadchodzącej perspektywie finansowej w której pojawi się wiele nowych i atrakcyjnych programów. Dodatkowym aspektem jest na pewno możliwość bezpośrednich spotkań i nawiązania nowych relacji biznesowych – mówi Timea Sulenta – Pluta, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań PCI.

Wydarzenie poświęcone jest tematyce finansowania, budowania strategii na czas kryzysu, wdrażania innowacji oraz inwestowaniu w nowe technologie. Jednym z ekspertów konferencji będzie dr Kamil Gemra, który wygłosi prelekcję pt. „Ryzyko w finansowaniu spółek technologicznych”. Poruszy on istotne zagadnienia związane z planowaniem struktury finansowania oraz wskaże ryzyka towarzyszące tego typu projektowi.

Uczestnicy konferencji będą dyskutować na temat bieżących wyzwań w gospodarce, sposobów przeciwdziałania rosnącym cen energii, sytuacji przedsiębiorców na rynku pracy, roli technologii w usprawnieniu biznesu, budowaniu konkurencyjności w oparciu o innowacje na przykładzie czołowych polskich firm. Wydarzenie będzie także okazją do zapoznania się z projektami naukowymi wypracowanymi w ramach Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Patronat honorowy nad konferencją „Technologia Biznes Inwestycje” objęli: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Partnerami merytorycznymi wydarzenia są: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Business Centre Club, Bank Gospodarstwa Krajowego i Podkarpacki Fundusz Rozwoju.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Wszystkie informacje oraz agenda wydarzenia znajdują się na stronie: https://tbi.pcinn.org/.

Udostępnij

Przeczytaj również

2 lutego, 2024

Podkarpackie Centrum Innowacji z europejskim finansowaniem do 2029 roku

Umowa na dofinansowanie projektu pn. „Podkarpackie Centrum Innowacji 2029” została dziś podpisana w Rzeszowie. Jej wartość to ponad 60 mln zł. Środki pochodzące w całości
z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia, będą wspierać rozwój innowacji, nauki i przedsiębiorczości w regionie.

Czytaj dalej Czytaj dalej

11 grudnia, 2023

Zapraszamy na kolejne „Dni konsultacyjne z Urzędem Patentowym RP w obszarze ochrony własności intelektualnej”!

Zapraszamy już 15 grudnia innowatorów, naukowców, studentów oraz przedstawicieli uczelni z terenu województwa podkarpackiego na indywidualne konsultacje on-line z ekspertami z UPRP. Spotkania mają charakter informacyjno-konsultacyjny. Umożliwiają one pozyskanie wartościowych informacji od ekspertów z UPRP.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji zostało Mistrzem Konkurencyjności!

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się rozstrzygnięcie tegorocznej, trzeciej edycji plebiscytu, „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”. Nagrodę z rąk Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego odbierał Sławomir Kowalski, wiceprezes zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej

16 lutego, 2024

Ostatnie posiedzenie Rady PSLBiW tej kadencji

Po raz ostatni w obecnym składzie odbyło się posiedzenie Rady Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW). Na 5 kwietnia zaplanowano zebranie plenarne członków Sieci, podczas którego wyłoniony zostanie nowy skład Rady.

Czytaj dalej Czytaj dalej

13 lutego, 2024

Dane satelitarne jako wsparcie regionalnej polityki

W siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbyły się międzynarodowe warsztaty w ramach projektu SATSDIFACTION. Inicjatywa powołana w 2023 r. skupia osiem podmiotów, w tym Województwo Podkarpackie, których celem jest rozwój wykorzystania danych satelitarnych do poprawy efektywności instrumentów polityki regionalnej.

Czytaj dalej Czytaj dalej

12 lutego, 2024

Konsultacje z Urzędem Patentowym

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w kolejnych spotkaniach w ramach cyklicznych „Dni konsultacyjnych z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej w obszarze ochrony własności intelektualnej”.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content