II spotkanie przedstawicieli działów badawczo-rozwojowych i działów jakości podkarpackich firm

21 września, 2021

16 września br. w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbyło się II spotkanie przedstawicieli działów badawczo-rozwojowych i działów jakości podkarpackich firm. To już kolejne udane spotkanie, którego celem była identyfikacja zapotrzebowania regionalnego biznesu na usługi badawcze i wzorcujące. 

Na zaproszenie Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących odpowiedziało 16 kluczowych firm z terenu województwa podkarpackiego, które posiadają swoje ośrodki badawczo-rozwojowe. Głównym tematem spotkania było omówienie poszczególnych punktów „Ankiety usług badawczych i usług wzorcowania”, która to w najbliższym czasie zostanie rozesłana do regionalnych firm. 

Merytoryczna i rzeczowa dyskusja wniosła wiele interesujących wniosków i uwag, które zostaną wprowadzone do Ankiety, mającej dostarczyć dane niezbędne do zaprojektowania Podkarpackiego Centrum Badań i Certyfikacji. Centrum to dysponować będzie bowiem laboratoriami, które potrzebne są firmom, a których nie ma obecnie na Podkarpaciu. Uzyskana za pomocą Ankiety wiedza będzie także przydatna dla podkarpackich uczelni w procesie dostosowywania kierunków kształcenia do aktualnych potrzeb działającego na Podkarpaciu przemysłu. 

Dodatkowo uczestnicy spotkania poruszyli m.in. ważny dla nich aspekt sieciowania i organizacji przedsięwzięć, gdzie można wymieniać się doświadczeniami. Na spotkaniu wybrzmiało także, jak ważna jest dla przedsiębiorcy akredytacja laboratorium, która zapewnia wiarygodność i rzetelność wyników badań i wzorcowań. 

Zebrani przedstawiciele podkarpackich firm docenili PCI jako przestrzeń, która stwarza warunki do twórczych i kreatywnych dyskusji.

Informujemy, że rozpoczęcie procesu ankietyzacji podkarpackich firm planowane jest na początek października br.

Udostępnij

Przeczytaj również

2 lutego, 2024

Podkarpackie Centrum Innowacji z europejskim finansowaniem do 2029 roku

Umowa na dofinansowanie projektu pn. „Podkarpackie Centrum Innowacji 2029” została dziś podpisana w Rzeszowie. Jej wartość to ponad 60 mln zł. Środki pochodzące w całości
z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia, będą wspierać rozwój innowacji, nauki i przedsiębiorczości w regionie.

Czytaj dalej Czytaj dalej

11 grudnia, 2023

Zapraszamy na kolejne „Dni konsultacyjne z Urzędem Patentowym RP w obszarze ochrony własności intelektualnej”!

Zapraszamy już 15 grudnia innowatorów, naukowców, studentów oraz przedstawicieli uczelni z terenu województwa podkarpackiego na indywidualne konsultacje on-line z ekspertami z UPRP. Spotkania mają charakter informacyjno-konsultacyjny. Umożliwiają one pozyskanie wartościowych informacji od ekspertów z UPRP.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji zostało Mistrzem Konkurencyjności!

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się rozstrzygnięcie tegorocznej, trzeciej edycji plebiscytu, „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”. Nagrodę z rąk Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego odbierał Sławomir Kowalski, wiceprezes zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej

16 lutego, 2024

Ostatnie posiedzenie Rady PSLBiW tej kadencji

Po raz ostatni w obecnym składzie odbyło się posiedzenie Rady Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW). Na 5 kwietnia zaplanowano zebranie plenarne członków Sieci, podczas którego wyłoniony zostanie nowy skład Rady.

Czytaj dalej Czytaj dalej

13 lutego, 2024

Dane satelitarne jako wsparcie regionalnej polityki

W siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbyły się międzynarodowe warsztaty w ramach projektu SATSDIFACTION. Inicjatywa powołana w 2023 r. skupia osiem podmiotów, w tym Województwo Podkarpackie, których celem jest rozwój wykorzystania danych satelitarnych do poprawy efektywności instrumentów polityki regionalnej.

Czytaj dalej Czytaj dalej

12 lutego, 2024

Konsultacje z Urzędem Patentowym

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w kolejnych spotkaniach w ramach cyklicznych „Dni konsultacyjnych z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej w obszarze ochrony własności intelektualnej”.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content