II spotkanie przedstawicieli działów badawczo-rozwojowych i działów jakości podkarpackich firm

21 września, 2021

16 września br. w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji odbyło się II spotkanie przedstawicieli działów badawczo-rozwojowych i działów jakości podkarpackich firm. To już kolejne udane spotkanie, którego celem była identyfikacja zapotrzebowania regionalnego biznesu na usługi badawcze i wzorcujące. 

Na zaproszenie Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących odpowiedziało 16 kluczowych firm z terenu województwa podkarpackiego, które posiadają swoje ośrodki badawczo-rozwojowe. Głównym tematem spotkania było omówienie poszczególnych punktów „Ankiety usług badawczych i usług wzorcowania”, która to w najbliższym czasie zostanie rozesłana do regionalnych firm. 

Merytoryczna i rzeczowa dyskusja wniosła wiele interesujących wniosków i uwag, które zostaną wprowadzone do Ankiety, mającej dostarczyć dane niezbędne do zaprojektowania Podkarpackiego Centrum Badań i Certyfikacji. Centrum to dysponować będzie bowiem laboratoriami, które potrzebne są firmom, a których nie ma obecnie na Podkarpaciu. Uzyskana za pomocą Ankiety wiedza będzie także przydatna dla podkarpackich uczelni w procesie dostosowywania kierunków kształcenia do aktualnych potrzeb działającego na Podkarpaciu przemysłu. 

Dodatkowo uczestnicy spotkania poruszyli m.in. ważny dla nich aspekt sieciowania i organizacji przedsięwzięć, gdzie można wymieniać się doświadczeniami. Na spotkaniu wybrzmiało także, jak ważna jest dla przedsiębiorcy akredytacja laboratorium, która zapewnia wiarygodność i rzetelność wyników badań i wzorcowań. 

Zebrani przedstawiciele podkarpackich firm docenili PCI jako przestrzeń, która stwarza warunki do twórczych i kreatywnych dyskusji.

Informujemy, że rozpoczęcie procesu ankietyzacji podkarpackich firm planowane jest na początek października br.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content