II Nadzwyczajne Plenarne Zebranie przedstawicieli laboratoriów współpracujących w ramach PSLBiW

20 kwietnia, 2021

W dniu 16 kwietnia 2021 r. w przestrzeni wirtualnej odbyło się II Nadzwyczajne Plenarne Zebranie przedstawicieli laboratoriów współpracujących w ramach PSLBiW. Tematem wiodącym spotkania był wybór członka Rady PSLBiW w wyborach uzupełniających.

Wraz z końcem 2020 r. pracę w Podkarpackim Centrum Innowacji zakończył Konrad Frontczak, Dyrektor ds. Komercjalizacji Badań. Na jego miejsce wybrana została Timea Sulenta-Pluta, która do tej pory w PSLBiW reprezentowała Centrum Wdrożeniowo-Usługowego (CWU) Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą Rzeszowie, a także była członkiem Rady PSLBiW.

Zaistniałe okoliczności wymagały powołania nowego członka Rady PSLBiW, przedstawiciela laboratorium medycznego. Z tego względu, w dniu 16.04.2021 r. odbyło się II Nadzwyczajne Plenarne Zebranie przedstawicieli laboratoriów współpracujących w ramach PSLBiW. Spotkanie przeprowadzono w formie zdalnej, za pomocą platformy MS Teams.

Zebranie składało się z dwóch części: wyborczej i informacyjnej. W części wyborczej, w wyniku tajnego głosowania uzupełniono skład Rady Sieci. Przedstawicielką laboratoriów medycznych w Radzie wybrana została dr n.med. Beata Antosiewicz, Prodziekan Kolegium Medycznego ds. kierunków Kosmetologia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Adiunkt w Katedrze Kosmetologii tejże uczelni. W PSLBiW przedstawicielka Centrum Wdrożeniowo-Usługowego WSIiZ.

W części informacyjnej, uczestniczący w zebraniu przedstawiciele laboratoriów, zostali poinformowani o aktualnym stanie PSLBiW, w której obecnie zrzeszonych jest 61 laboratoriów. Otrzymali także wskazówki dotyczące wypełniania ankiet umożliwiających promocję swoich usług na portalu www.badania.pcinn.org.

W piątkowym zebraniu, przeprowadzonym w trybie on-line uczestniczyło 38 uprawnionych osób.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content