Hackathon HackVISION w PCI ProtoLab

28 lutego, 2023

Już 13 marca w siedzibie PCI ProtoLab przy ul. Lenartowicza 6 w Rzeszowie odbędzie się HackVISION – maraton kreatywności. W puli nagród m.in. wycieczka do kosmicznej Tuluzy i Miasteczka Kosmosu, płatne staże dla studentów oraz atrakcyjne vouchery.

Uczestnicy hackathonu mogą zmierzyć się z następującymi wyzwaniami:

  • „Ruch drogowy” – optymalizacja ruchu drogowego na podstawie danych satelitarnych
  • „Uprawy” – optymalizacja procesu monitorowania upraw rolnych w oparciu o zdjęcia satelitarne
  • „Energia” – optymalizacja zużycia energii w infrastrukturze miejskiej na podstawie danych satelitarnych
  • „Wyspy ciepła” – miejskie wyspy ciepła w obliczu zmian klimatu w oparciu o dane satelitarne
  • „Wyzwania Lokalne” – w każdym mieście będziemy mieli dodatkowe wyzwania lokalne.

Na hackathon zapraszają Instytut Geodezji i Kartografii, Absiskey Polska oraz przy współudziale Spectre Solutions. Hackathon organizowany jest w ramach projektu Framework Partnership Agreement on Copernicus User Uptake (FPCUP). 

Więcej informacji i zapisy: https://hackvision.pl/rzeszow/ .

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content