Dzień otwarty PCI ProtoLab

7 maja, 2024

W ramach dwudziestolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, Podkarpackie Centrum Innowacji dołącza do wspólnego świętowania i uczestnictwa w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. 10 maja zapraszamy do zapoznania się z ofertą kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab oraz udziału w interesujących warsztatach!

Agenda DNIA OTWARTEGO PCI ProtoLab w ramach DOFE | 10 maja 2024 r.

10.00 – 17.00 Zwiedzanie pracowni i przestrzeni PCI ProtoLab – otwarte mini warsztaty na pracowniach PCI ProtoLab (tekstylnej, warsztat-modelarnia, prototypowania i druku 3D, biogreen, media i VR) w ciągu całego dnia:

  • podstaw szycia i obsługi maszyn,
  • lutowanie i obsługa sprzętu w pracowni,
  • termoformowanie, obróbka wydruków 3D, praca z drewnem,
  • druk 3D i szybkie prototypowanie, modelowanie i przygotowanie wydruków,
  • technologia VR

Mobilne stoisko PCI PROTOLAB na Dniach Otwarte Funduszy Europejskich i 20-lecia Polski w Unii Europejskiej pn. „Wspólnie tworzymy przyszłość” w Kolbuszowej

9.00 – 14.00 Mobilne stoisko PCI PROTOLAB

  • przedstawienie oferty PCI ProtoLab,
  • druk 3D i szybkie prototypowanie, modelowanie i przygotowanie wydruków,
  • gry logiczne
  • technologia VR.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 lutego, 2024

PCI współorganizatorem HackCarpathia!

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi  10 000 PLN i …jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 maja, 2024

Miliony z Funduszy Europejskich na innowacyjne projekty dla podkarpackich uczelni 

Podkarpackie Centrum Innowacji rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego, który wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie. Wartość składanych projektów może wynieść nawet 400 tys. zł, a łączna pula środków do rozdysponowania to 6 mln zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 maja, 2024

Kosmiczna Komunikacja – budowanie mostów między nauką a biznesem 

Wiodącym tematem kolejnej w tym roku „Strefy Inspiracji PCI” będzie kosmiczna komunikacja. To domena Macieja Myśliwca – specjalisty w zakresie komunikacji i eksperta sektora kosmicznego, który opowie jak łączyć świat nauki i biznesu – oczywiście w obszarze pozaziemskim. Spotkanie już 21 maja!

Czytaj dalej Czytaj dalej

26 kwietnia, 2024

Ponad 7 mln zł na innowacje dla naszego regionu!

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała operatorów „Laboratorium Innowatora”. Do konkursu zgłoszono 37 wniosków, z których najwyższą ocenę otrzymało Podkarpackie Centrum Innowacji. Łącznie do spółki samorządu województwa trafi ponad 7 mln 300 tys. zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content