Drugie postępowanie na wybór ekspertów do oceny wniosków grantowych

14 września, 2021

W związku z III naborem do Programu grantowego na prace B+R jednostek naukowych, Podkarpackie Centrum Innowacji ogłosiło II (uzupełniające) postępowanie na wybór ekspertów, którzy ocenią projekty badawczo-rozwojowe z podkarpackich uczelni.  

Na potrzeby oceny merytorycznej wniosków, Podkarpackie Centrum Innowacji poszukuje ekspertów z następujących dziedzin:

I. Biogospodarka oraz żywność,

II. Ochrona zdrowia oraz technologie medyczne,

III. Transport oraz motoryzacja. 

Ogłoszone postępowanie ma na celu wybór większej liczby ekspertów specjalizujących się we wskazanych dziedzinach. Wynika z dużej ilości złożonych wniosków wpisujących się w powyższe dziedziny tematyczne i ma na celu skrócenie etapu oceny merytorycznej, a tym samym przyśpieszenie terminu rozpoczęcia realizacji pierwszych projektów w ramach III naboru. 

– Poszukujemy niezależnych ekspertów, posiadających doświadczenie zawodowe w dziedzinach wskazanych w postępowaniu oraz mających doświadczenie w ocenie projektów badawczo-rozwojowych i komercjalizacji wyników badań naukowych. Składając ofertę, dany ekspert wybiera jedną dziedzinę w ramach której deklaruje chęć oceny merytorycznej projektów. Proces realizacji usługi będzie się odbywał w całości zdalnie, w tym za pośrednictwem dedykowanego systemu on-line – mówi o warunkach Krzysztof Borowicz, Dyrektor ds. Rozwoju technologii w PCI.

Łączna pula środków finansowych na prace powstałe w podkarpackich laboratoriach wynosi 14 milionów złotych, a dofinansowanie pojedynczego projektu może wynieść od 50.000 zł do 500.000 zł. 

Termin składania ofert w ramach postępowania przetargowego to 21 września 2021 r. (do godziny 12:00). Szczegółowy opis przetargu na świadczenie usługi merytorycznej oceny wniosków w ramach III naboru do Programu grantowego PCI oraz potrzebne dokumenty do aplikowania znajdują się na stronie: https://platformazakupowa.pl/transakcja/506433

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content