Drugie postępowanie na wybór ekspertów do oceny wniosków grantowych

14 września, 2021

W związku z III naborem do Programu grantowego na prace B+R jednostek naukowych, Podkarpackie Centrum Innowacji ogłosiło II (uzupełniające) postępowanie na wybór ekspertów, którzy ocenią projekty badawczo-rozwojowe z podkarpackich uczelni.  

Na potrzeby oceny merytorycznej wniosków, Podkarpackie Centrum Innowacji poszukuje ekspertów z następujących dziedzin:

I. Biogospodarka oraz żywność,

II. Ochrona zdrowia oraz technologie medyczne,

III. Transport oraz motoryzacja. 

Ogłoszone postępowanie ma na celu wybór większej liczby ekspertów specjalizujących się we wskazanych dziedzinach. Wynika z dużej ilości złożonych wniosków wpisujących się w powyższe dziedziny tematyczne i ma na celu skrócenie etapu oceny merytorycznej, a tym samym przyśpieszenie terminu rozpoczęcia realizacji pierwszych projektów w ramach III naboru. 

– Poszukujemy niezależnych ekspertów, posiadających doświadczenie zawodowe w dziedzinach wskazanych w postępowaniu oraz mających doświadczenie w ocenie projektów badawczo-rozwojowych i komercjalizacji wyników badań naukowych. Składając ofertę, dany ekspert wybiera jedną dziedzinę w ramach której deklaruje chęć oceny merytorycznej projektów. Proces realizacji usługi będzie się odbywał w całości zdalnie, w tym za pośrednictwem dedykowanego systemu on-line – mówi o warunkach Krzysztof Borowicz, Dyrektor ds. Rozwoju technologii w PCI.

Łączna pula środków finansowych na prace powstałe w podkarpackich laboratoriach wynosi 14 milionów złotych, a dofinansowanie pojedynczego projektu może wynieść od 50.000 zł do 500.000 zł. 

Termin składania ofert w ramach postępowania przetargowego to 21 września 2021 r. (do godziny 12:00). Szczegółowy opis przetargu na świadczenie usługi merytorycznej oceny wniosków w ramach III naboru do Programu grantowego PCI oraz potrzebne dokumenty do aplikowania znajdują się na stronie: https://platformazakupowa.pl/transakcja/506433

Udostępnij
Skip to content