Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Podkarpackim Centrum Innowacji

11 października, 2022

Ponad 250 uczniów odwiedziło w piątek Podkarpackie Centrum Innowacji w ramach IX edycji Dni Funduszy Europejskich. Na uczestników wydarzenia czekały ciekawe prelekcje, warsztaty a także możliwość obejrzenia pracowni PCI ProtoLab.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to okazja do wymiany doświadczeń, udziału w ciekawych szkoleniach i webinariach oraz do odwiedzenia miejsc współfinansowanych z funduszy unijnych. Każdego roku w ramach DOFE, w całej Polsce organizowane są pikniki, koncerty i ciekawe warsztaty, których koordynatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Uczestnicy IX edycji DOFE na Podkarpaciu, przez trzy dni mogli m.in. wziąć udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego, zwiedzić Łaźnie Rzymskie znajdujące się w piwnicach zamku łańcuckiego za symboliczną złotówkę czy też skorzystać z różnego rodzaju aktywności sportowych.

W ramach DOFE, Podkarpackie Centrum Innowacji przygotowało szereg prelekcji, skierowanych przede wszystkim do uczniów i studentów podkarpackich szkół i uczelni. W trakcie wydarzenia, członkowie zespołu studenckiego Supercluster z Politechniki Rzeszowskiej opowiedzieli o misji skonstruowanego przez nich balonu stratosferycznego, a Martyna Łuszczek – absolwentka III edycji Akademii ProtoLab przedstawiła swoje doświadczenia w pracach nad różnymi wynalazkami i innowacyjnymi rozwiązaniami, których jest autorką.

– Dni Otwarte Funduszy Europejskich były okazją do tego, aby zaprezentować młodym ludziom z Podkarpacia ofertę PCI ProtoLab. Zarówno nasze pracownie jak i opis programów edukacyjnych cieszyły się sporym zainteresowaniem uczniów oraz studentów, więc liczymy na to, że niebawem z niektórymi z nich ponownie spotkamy się w naszych przestrzeniach – mówi Wojciech Fiksa, ProtoLab Manager.

Przez cały czas trwania wydarzenia, pracownicy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska odpowiadali na pytania dotyczące aktualnie dostępnych środków europejskich dla każdego.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content