Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Podkarpackim Centrum Innowacji

11 października, 2022

Ponad 250 uczniów odwiedziło w piątek Podkarpackie Centrum Innowacji w ramach IX edycji Dni Funduszy Europejskich. Na uczestników wydarzenia czekały ciekawe prelekcje, warsztaty a także możliwość obejrzenia pracowni PCI ProtoLab.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to okazja do wymiany doświadczeń, udziału w ciekawych szkoleniach i webinariach oraz do odwiedzenia miejsc współfinansowanych z funduszy unijnych. Każdego roku w ramach DOFE, w całej Polsce organizowane są pikniki, koncerty i ciekawe warsztaty, których koordynatorem jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Uczestnicy IX edycji DOFE na Podkarpaciu, przez trzy dni mogli m.in. wziąć udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego, zwiedzić Łaźnie Rzymskie znajdujące się w piwnicach zamku łańcuckiego za symboliczną złotówkę czy też skorzystać z różnego rodzaju aktywności sportowych.

W ramach DOFE, Podkarpackie Centrum Innowacji przygotowało szereg prelekcji, skierowanych przede wszystkim do uczniów i studentów podkarpackich szkół i uczelni. W trakcie wydarzenia, członkowie zespołu studenckiego Supercluster z Politechniki Rzeszowskiej opowiedzieli o misji skonstruowanego przez nich balonu stratosferycznego, a Martyna Łuszczek – absolwentka III edycji Akademii ProtoLab przedstawiła swoje doświadczenia w pracach nad różnymi wynalazkami i innowacyjnymi rozwiązaniami, których jest autorką.

– Dni Otwarte Funduszy Europejskich były okazją do tego, aby zaprezentować młodym ludziom z Podkarpacia ofertę PCI ProtoLab. Zarówno nasze pracownie jak i opis programów edukacyjnych cieszyły się sporym zainteresowaniem uczniów oraz studentów, więc liczymy na to, że niebawem z niektórymi z nich ponownie spotkamy się w naszych przestrzeniach – mówi Wojciech Fiksa, ProtoLab Manager.

Przez cały czas trwania wydarzenia, pracownicy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska odpowiadali na pytania dotyczące aktualnie dostępnych środków europejskich dla każdego.

Udostępnij
Skip to content