Circular Networking EIT Food w Podkarpackim Centrum Innowacji

20 października, 2022

W dniu 12.10.2022 odbyło się wydarzenie Circular Networking organizowane wspólnie z EIT Food poświęcone innowacjom w branży spożywczej.
Udział w wydarzeniu wzięli innowatorzy poszukujący partnerów biznesowych, przedstawiciele firm poszukujący nowych pomysłów na innowacyjne projekty oraz badacze z podkarpackich uczelni zainteresowani nowymi rozwiązaniami z zakresu zrównoważonego rozwoju.

W warsztacie prowadzonym metodą design thinking poruszono wyzwania związane z dostosowaniem poszczególnych elementów łańcucha dostaw – produkcji surowców, opakowań, żywności , magazynowania, sprzedaży, przechowywania i obróbki żywności oraz recyklingu – do wymagań gospodarki cyrkularnej.

Spotkanie było okazją do wejścia w świat ekonomii cyrkularnej, zainspirowania się i poznania osób, których praca jest związana z tematem żywienia. Efektem spotkania są, oprócz nowych relacji, opracowane koncepcje, które pomogą wprowadzać zrównoważone praktyki do procesu produkcji i dystrybucji żywności.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content