Carpathian Startup Fest 2021

29 października, 2021

Zakończył się Carpathian Startup Fest, czyli pierwszy podkarpacki festiwal dla startupów, pomysłodawców i inwestorów. Organizatorami wydarzenia byli Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego i PPN-T Aeropolis, a Partnerem Głównym – Podkarpackie Centrum Innowacji. 

Do udziału w Carpathian Startup Fest mogły zgłaszać się zarówno startupy posiadające produkt i usługę, młode przedsiębiorstwa rozwijające sprzedaż oraz pomysłodawcy i innowatorzy w różnych fazach rozwojów projektów. 

Przed prezentacją najciekawszych rozwiązań odbył się panel dyskusyjny z udziałem Marszałka Województwa Podkarpackiego – Władysława Ortyla, Sekretarza Stanu w MFiP – Małgorzaty Jarosińskiej – Jedynak, Wiceprezesa Zarządu RARR- Krystiana Kapinosa, Dyrektora Departamentu Rozwoju Start-upów w PARP – Marcina Seniuka, Prezesa Zarządu PCI – Jacka Kubraka oraz Wiceprezesa Zarządu Asseco Poland S.A. – Marka Panka. 

Wśród ponad 140 zgłoszonych projektów, najwyżej nagrodzony został startup Maas Loop, który zbudował kompaktową kruszarkę zmieniającą szklane butelki w piasek, zmniejszając tym samym objętość śmieci o 80%. 

Uwagę komisji oceniającej przykuł również projekt nowatorskiego serwisu internetowego, algorytm do produkcji nowych leków-peptydów, program usprawniający pracę inżynierów i latający czołg. 

Uczestnicy Carpathian Startup Fest mogli zmierzyć się również w konkursie Idea Chellenge pod patronatem Podkarpackiego Centrum Innowacji. Jego celem było wyłonienie najciekawszych pod względem innowacji i dalszego rozwoju pomysłów na biznes. Zwycięzcami tego konkursu został zespół BeeNatural, który opracował system ochrony rodzin pszczelich. II miejsce zajął projekt WinoPasja, czyli platforma handlowa działająca na rynku win. Na III miejscu znalazł się projekt BeautyHub, proponujący portal internetowy dla branży fryzjersko-kosmetycznej. 

– Wszystkie zaprezentowane pomysły wykazały się dużym stopniem innowacyjności i myślę, że wiele z nich ma potencjał na rozwój. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem tego wydarzenia. To pokazuje, że na Podkarpaciu może powstać jeszcze wiele ciekawych projektów – skomentował Radosław Krajewski, Specjalista ds. rozwoju technologii PCI, który był członkiem komisji oceniającej w ramach Idea Challenge. 

Carparthian Startup Fest był dla pomysłodawców i innowatorów okazją do tego, aby nie tylko zaprezentować swój projekt szerszej grupie odbiorców, ale również potencjalnie zainteresowanym inwestorom. 

Patronatami honorowymi Carpathian Startup Festiwal byli Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Patronat nad wydarzeniem objęła również Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content