Artykuł o wynalazku opracowanym w ramach grantu PCI w czasopiśmie PeerJ

4 kwietnia, 2022

W najnowszym numerze czasopisma PeerJ pojawił się artykuł dotyczący oprogramowania NanoForm, którego opracowanie zostało sfinansowane w ramach Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

W artykule przygotowanym dla znanego czasopisma PeerJ, międzyuczelniany zespół naukowy prezentuje opracowane w ramach Programu grantowego narzędzie NanoForms. Jest to intuicyjny i zintegrowany serwer internetowy do przetwarzania i analizy surowych danych genomów prokariotycznych, pochodzących z Oxford Nanopore. NanoForms jest dostępny bezpłatnie dla naukowców pod następującymi adresami: http://nanoforms.tech (serwer WWW) oraz https://github.com/czmilanna/nanoforms (repozytorium źródłowe GitHub).

Pełna nazwa artykułu brzmi: „NanoForms: an integrated server for processing, analysis and assembly of raw sequencing data of microbial genomes, from Oxford Nanopore technology” i jest on dostępny pod adresem: https://peerj.com/articles/13056/ .

Projekt „Technologia Oxford Nanopore: optymalizacja enzymów oraz analizy danych genomicznych pod kątem zastosowań komercyjnych” otrzymał blisko 180 000 zł w ramach I naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 lutego, 2024

PCI współorganizatorem HackCarpathia!

Już 6-7 kwietnia odbędzie się HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach otwartych: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Przewidywana pula nagród już wynosi  10 000 PLN i …jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej Czytaj dalej

14 maja, 2024

Miliony z Funduszy Europejskich na innowacyjne projekty dla podkarpackich uczelni 

Podkarpackie Centrum Innowacji rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego, który wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie. Wartość składanych projektów może wynieść nawet 400 tys. zł, a łączna pula środków do rozdysponowania to 6 mln zł.

Czytaj dalej Czytaj dalej

8 maja, 2024

Kosmiczna Komunikacja – budowanie mostów między nauką a biznesem 

Wiodącym tematem kolejnej w tym roku „Strefy Inspiracji PCI” będzie kosmiczna komunikacja. To domena Macieja Myśliwca – specjalisty w zakresie komunikacji i eksperta sektora kosmicznego, który opowie jak łączyć świat nauki i biznesu – oczywiście w obszarze pozaziemskim. Spotkanie już 21 maja!

Czytaj dalej Czytaj dalej

7 maja, 2024

Dzień otwarty PCI ProtoLab

W ramach dwudziestolecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, Podkarpackie Centrum Innowacji dołącza do wspólnego świętowania Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 10 maja zapraszamy do udziału w interesujących warsztatach i poznania kreatywnej przestrzeni PCI ProtoLab!

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content