Artur B. Chmielewski w Rzeszowie. PCI zaprasza na spotkanie z Polakiem, który pracuje w NASA

14 listopada, 2022

Jak rozpocząć karierę w branży kosmicznej? Czy NASA korzysta z rozwiązań polskich naukowców? W jaki sposób Podkarpacie może zaangażować się w przyszłe misje kosmiczne NASA? Na te i inne pytania odpowie Artur B. Chmielewski, w trakcie swojej wizyty w Rzeszowie. Spotkania z inżynierem z NASA odbędą się we wtorek i środę, 15-go i 16-go listopada w PCI ProtoLab przy ul. Lenartowicza 6.

Artur B. Chmielewski to pracownik JPL NASA, gdzie dotychczas zajmował się m.in. budową instrumentów naukowych w laboratorium, testowaniem części do statków kosmicznych oraz pracą nad 15 misjami NASA, które leciały, żeby zbadać Słońce, Mars, Jowisz, Saturn, jak również asteroid. W NASA nazywają go “ABC”, po inicjałach, które mu sprytnie nadał jego ojciec – Papcio Chmiel, autor komiksu “Tytus, Romek i A’Tomek.”

We wtorek, 15-go listopada, Chmielewski spotka się z uczniami, studentami i młodymi ludźmi z Podkarpacia, którzy interesują się sektorem kosmicznym. Opowie o swoich początkach w NASA oraz udzieli praktycznych wskazówek dotyczących rozpoczęcia kariery w branży kosmicznej.

– Spotkanie młodych, podkarpackich innowatorów z Arturem Chmielewskim ma charakter przede wszystkim inspiracyjny. Artur podzieli się swoim doświadczeniem wynikającym z wieloletniej pracy w NASA, ale także zmotywuje młodych ludzi do realizacji własnych, kosmicznych projektów. Jako Podkarpackie Centrum Innowacji stale podejmujemy działania, których celem jest rozwijanie kosmicznego potencjału uczniów i studentów z naszego regionu – mówi Łukasz Bonarek, dyrektor zarządzający Podkarpackiego Centrum Innowacji. Spotkanie z Arturem B. Chmielewskim odbywa się w ramach spotkań New Space Leaders.

W środę, 16-go listopada odbędzie się spotkanie pt. „Polski przemysł we współpracy z NASA. Możliwości, perspektywy, wyzwania.”. Skierowane jest ono do przedstawicieli nauki i biznesu, w trakcie którego Artur Chmielewski wskaże możliwości i aspekty współpracy z NASA. Wydarzenie będzie także okazją do dyskusji dotyczącej tego, jaką szansą dla Podkarpacia mogą być przyszłe misje kosmiczne NASA w kontekście rozwoju jednej z Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji: Lotnictwo i Kosmonautyka.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja: https://event.pcinn.org/abc.

Udostępnij

Przeczytaj również

27 marca, 2023

Zdalna platforma badawcza – innowacyjny projekt naukowców z Politechniki Rzeszowskiej

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali system do komunikacji satelitarnej i radiowej z możliwością zdalnego dostępu dla użytkowników z całego świata.

Czytaj dalej Czytaj dalej

24 marca, 2023

PCI ProtoLab gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów

PCI ProtoLab było gospodarzem drugiej edycji TEDx Rzeszów. W czwartek, 23 marca odbyło się spotkanie, którego tematem przewodnim była Nowa Normalność. Na scenie swoje prelekcje wygłosili m.in.: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin i Michał Wichrowski. Przez cały dzień, prelegenci pochylali się nad zagadnieniami związanymi z m.in. sztuczną inteligencją, odpornością psychiczną i trendami w lotnictwie. Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy. TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie […]

Czytaj dalej Czytaj dalej

23 marca, 2023

Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”

Ponad 100 uczestników – przedstawicieli świata nauki i biznesu, dwa panele dyskusyjne i 9 prelekcji. Zakończyła się konferencja pn. „Podkarpacka Gospodarka 2023”, której organizatorami było Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Business Centre Club Loża Rzeszowska.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content