Rusza III edycja Akademii ProtoLab!

Rusza III edycja Akademii ProtoLab!

29 marca 2022 09:06

Akademia ProtoLab to cykl zajęć i praktycznych warsztatów, organizowany z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji. Ruszyły zapisy do trzeciej edycji Programu, której tematem przewodnim jest Informacja i Komunikacja. 

Akademia ProtoLab jest skierowana do uczniów szkoły ponadpodstawowej, studentów, absolwentów i młodych naukowców powyżej 16 roku życia, którzy uczą się, studiują lub mieszkają na terenie województwa podkarpackiego. - Jesteśmy otwarci na tych wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu zarządzania projektami, tematyki startupowej, biznesowej i rozwijać kompetencje miękkie. Stawiamy na uczniów i studentów z województwa podkarpackiego chcących stworzyć innowacyjny projekt - tłumaczy Barbara Ślęk- Wojtowska, koordynator Akademii ProtoLab.

Tematem przewodnim III edycji Akademii jest Informacja i Telekomunikacja, jedna z inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego. Wszystkie powstające koncepcje projektowe opracowywane przez uczestników w trakcie programu będą wpisywać się w zakres tematyczny edycji, ale będą oni mieli dużą dowolność, jeśli chodzi o typ i format rozwiązań, ograniczeniem pozostaje jedynie ich kreatywność. Mentorami w nadchodzącej edycji Akademii będą zarówno przedstawiciele biznesu, jak świata nauki: dr inż. Dominik Strzałka z Politechniki Rzeszowskiej, dr inż. Wiesław Paja z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Paweł Hadam - kierownik Działu Rozwoju Systemów Sterowania i Monitoringu MTU Aero Engines Polska oraz dr Karolina Libront - Global Data Privacy Leader w firmie Cytvia. 

Częścią Akademii ProtoLab jest konkurs, w ramach którego uczestnicy opracowują pomysły projektowe w oparciu o wskazaną tematykę. Najlepsze projekty będą rozwijane w przestrzeniach PCI ProtoLab. - Programy takie jak Akademia ProtoLab to bardzo dobry wstęp dla każdego młodego człowieka w świat pracy zawodowej. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami prowadzenia biznesu, przygotowują biznesplany, szacują koszty i prezentują swoje pomysły przedstawicielom różnych firm. To doświadczenie, którego nikt im nie zabierze - mówi Grzegorz Stanny z firmy Boeing Polska, jeden z mentorów II edycji Akademii.  

Zajęcia w ramach Akademii realizowane są online, co umożliwia ich dostępność bez względu na oddalenie od stolicy województwa. Udział w Programie jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkie informacje na temat III edycji, regulamin i link do zapisów znajduje się na stronie: https://event.pcinn.org/akademiaprotolab

 

UE UE