Szkolenie: EURAXESS - portal i sieć wsparcia dla mobilnych naukowców. Zapraszamy!

Szkolenie: EURAXESS - portal i sieć wsparcia dla mobilnych naukowców. Zapraszamy!

29 września 2021 12:56

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza do udziału w szkoleniu online organizowanym we współpracy z Regionalnym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych Unii Europejskiej przy Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska.

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli podkarpackich uczelni, kadry naukowej prowadzącej działalność badawczo-rozwojową, pracowników jednostek naukowych, doktorantów i studentów.

EURAXESS - portal i sieć wsparcia dla mobilnych naukowców

13 października 2021 r., godz. 09:00 - 10:00

Ideą sieci EURAXESS jest wspieranie mobilności i rozwoju kariery naukowców. Na polskiej wersji strony EURAXESS naukowcy, planujący wzbogacić swoją ścieżkę kariery o wymiar międzynarodowy znajdą m.in. oferty grantów i stypendiów zagranicznych, a także informacje dotyczące aspektów administracyjno-prawnych wyjazdu do poszczególnych krajów europejskich.

Rejestracja: https://pci.clickmeeting.com/euraxess

Program wystąpienia:

  • Sieć Centrów Informacji Euraxess,
  • portal dla mobilnych naukowców,
  • zamieszczanie ogłoszeń – ofert pracy dla naukowców,
  • inicjatywy Euraxess.

W roli prelegenta wystąpi Dawid Gacek, Specjalista, Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska

Absolwent filologii ukraińskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim (2007) oraz studiów licencjackich na kierunku Ukrainoznawstwo na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ (2005). Od 2011 roku tłumacz przysięgły j. ukraińskiego wpisany na listę TP Ministra Sprawiedliwości.

Jako konsultant w Regionalnym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE zajmuje się siecią wsparcia mobilności naukowców EURAXESS oraz programem ramowym Horyzont Europa. Realizował projekty finansowane w 7. Programie Ramowym, H2020 i programie Erasmus.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu należy zapisać się i połączyć poprzez dedykowaną platformę.

Zapraszamy!

 

UE UE