Virtual Wednesday Innovation Night #13 ➡ Przyszłość lotnictwa – kariera, technologie, rozwiązania

Virtual Wednesday Innovation Night #13 ➡ Przyszłość lotnictwa – kariera, technologie, rozwiązania

22 września 2021 11:44

Zapraszamy na VIRTUAL WEDNESDAY INNOVATION NIGHT #13, cykliczne spotkania łączące przedsiębiorców, innowatorów, naukowców, inwestorów, pomysłodawców, mentorów, badaczy, studentów i aktywnych uczestników ekosystemu innowacji, startupów oraz przedsiębiorczości z województwa podkarpackiego.

Virtual Wednesday Innovation Night #13

Przyszłość lotnictwa – kariera, technologie, rozwiązania

6 października 2021 r., godz. 17:00

REJESTRACJA https://pci.clickmeeting.com/win 

Spotkanie poprowadzi: Kacper Moczarny, Specjalista ds. realizacji projektów

W trakcie spotkania poruszone zostaną następujące tematy: 

  • nowe technologie, materiały i oprogramowanie w przemyśle lotniczym,
  • technologie wytwarzania konstrukcji lotniczych,
  • cyfrowa transformacja w branży lotniczej,
  • wykorzystanie nowych technologii oraz systemów lotniczych w transporcie lotniczym,
  • krajowa strategia lotnicza,
  • rozwój kariery w branży lotniczej.

PRELEGENCI

  • Grzegorz Łobodziński - Absolwent kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka na Politechnice Rzeszowskiej. Właściciel firmy Fotoacc, Prezes Zarządu Centrum Usług Dronowych Sp. z o. o. Z branżą lotniczą związany od 2006 roku. 

Swoją działalność rozpoczął od budowy bezzałogowych systemów latających, aktualnie tworzy nawet jeżdżące czołgi bezzałogowe. Do swoich zawodowych sukcesów może zaliczyć m.in. projekt, budowę i wdrożenie autorskiego heksakoptera X-01. Inwestuje w badania i rozwój, by zaoferować produkt stworzony niemal wyłącznie z polskich komponentów. Rozwiązania inżynierskie stworzone przez Grzegorza i jego ciągle powiększający się zespół wdrażane są w wielu dziedzinach – rolnictwo, leśnictwo, pomiary środowiskowe, foto-video poszukiwania, misje specjalne Służb Mundurowych. Grzegorz jako jeden z pierwszych operatorów BSP w Polsce zdobył uprawnienia egzaminatora państwowego UAVO. Jest również doświadczalnym i testowym operatorem UAV. Ponadto jest jednym z pomysłodawców Dron Show Rzeszów oraz pomysłodawcą Dronexpo – międzynarodowej imprezy skupiającej przedsiębiorców z sektora systemów bezzałogowych oraz sektorów pokrewnych.

  • Dr hab. inż. Marcin Drajewicz, prof. PRz - kierownik Katedry Nauki o Materiałach i Uczelnianego Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego, członek (2019-2020 sekretarz) Rady Dyscypliny Inżynieria Materiałowa Politechniki Rzeszowskiej

Zainteresowania naukowe: materiały ceramiczne i amorficzne, powłoki ochronne na podłożu metalicznym, analiza cieplna.

  • Mgr inż. Piotr Laskowski - Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego

Pracuje m.in. w Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, gdzie łączy rolę naukowca z wdrożeniowcem w ramach realizowanych prac B+R. Kierownik i wykonawca kilkunastu projektów badawczo-rozwojowych, których rezultatem były wdrożenia wielu rozwiązań w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym oraz ciężkim. Laureat prestiżowego programu dedykowanego dla młodych naukowców – Lider III 2012. Przez 15 lat związany z firmą lotniczą Pratt&Whitney Rzeszów, gdzie realizował zadania w obszarze rozwoju technologii oraz szeroko rozumianej optymalizacji procesów wytwarzania. Główne obszary zainteresowań to nowoczesne technologie wytwarzania, automatyzacja produkcji oraz zarządzanie projektami. Od roku pracuje w firmie dostarczającej innowacyjne rozwiązania dla wielu gałęzi przemysłu.

 

Udział w webinarze jest bezpłatny. Aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu należy zarejestrować się i połączyć poprzez dedykowaną platformę.

Virtual Wednesday Innovation Night jest ogniwem łączącym innowatorów z inwestorami, pomysłodawców z mentorami, badaczy z funduszami i uczestnikom ekosystemu - pomaga odnaleźć się Wam nawzajem i współpracować. Nie jest to zwykła konferencja, więc zapomnij o sprzedaży i marketingu, a przygotuj się na ułatwiony networking i kreatywne wystąpienia!

REJESTRACJAhttps://pci.clickmeeting.com/win

Zapraszamy!

Zespół PCI

UE UE