Spotkanie inspiracyjne NSPL#6: Inżynieria wymagań – wymagania, weryfikacja

8 lipca, 2021

Zapraszamy na szóste spotkanie organizowane w ramach programu New Space Leaders.

New Space Leaders to unikalny program skierowany do naukowców i studentów z podkarpacki uczelni, a także innowatorów szukających nowych rozwiązań. W ramach NSPL zorganizowane zostaną wydarzenia dostarczające wiedzę oraz wzmacniające kompetencje uczestników z obszaru technologii kosmicznej – w szczególności rozwiązań  dla konstelacji nanosatelitarnych, np. tworzenie prototypów pokładowych laboratoriów badawczych.

Inżynieria wymagań – wymagania, weryfikacja

15 lipca 2021 r. (środa), godz. 17:00

Zgłoś się do programu i weź udział w webinarze: http://pcinn.space/

Podczas prowadzenia projektu kosmicznego, na każdym jego etapie – od koncepcji aż po wysłanie sprzętu w kosmos – istotne jest podążanie za wymaganiami. Określa się je zdawkowo na początku projektu, natomiast wraz z przechodzeniem do kolejnych faz projektu ich poziom skomplikowania wzrasta. Każde wymaganie, zanim cokolwiek wyślemy w kosmos, musi zostać zweryfikowane odpowiednią metodą. Wszystko to, aby zachować odpowiedni poziom jakości w projektach kosmicznych i aby być pewnym, że to co tworzymy, zadziała.

Wszystko to dobrze brzmi w teorii, ale jak to jest w praktyce? Jak wyglądają wymagania, jak się je definiuje i dlaczego tak naprawdę są takie ważne? Jak to jest z tą niezawodnością? O tym wszystkim opowie podczas swojej prelekcji Mikołaj Podgórski z polskiej firmy SCANWAY.

NASZ EKSPERT

Mikołaj Podgórski – Członek Zarządu ds. rozwoju biznesu i spraw operacyjnych SCANWAY

Członek Zarządu (COO) w Scanway, wiodącej polskiej firmie zajmującej się tworzeniem instrumentów optycznych do satelitów. Odpowiedzialny w firmie za rozwój biznesu od strony kosmicznej oraz za prowadzenie projektów satelitarnych EagleEye oraz PIAST w konsorcjum z największymi polskimi firmami i ośrodkami naukowymi. Doświadczenie w B+R oraz w zarzadzaniu projektami zdobywał zarówno w projektach kosmicznych i okołokosmicznych, jak i w tradycyjnym przemyśle wytwórczym i energetyce. 

Udostępnij
Skip to content