Webinar: Science Startup. Innowacje i biznes w świecie nauki z perspektywy funduszu VC

Webinar: Science Startup. Innowacje i biznes w świecie nauki z perspektywy funduszu VC

22 czerwca 2021 13:30

Podkarpackie Centrum Innowacji zaprasza na webinar:

Science Startup. Innowacje i biznes w świecie nauki z perspektywy funduszu VC

30 czerwca 2021 (środa), godz. 13:00

Rejestracja: https://pci.clickmeeting.com/science-startup

Świat nauki wydaje się rządzić innymi prawami niż tzw. biznes. W nauce ważne jest budowanie wiedzy, walidowanej w starannie zaplanowanych eksperymentach i doświadczeniach. Jednocześnie największe korporacje świata budują swoją przewagę rynkową głównie dzięki innowacjom technologicznym, za które wprost odpowiadają naukowcy, skupieni zarówno w wewnętrznych działach B+R, jak też w spółkach technologicznych dostarczających unikalnej wartości. Czy warto wyjść ze swojego laboratorium i w oparciu o własne dokonania naukowe lub posiadaną wiedzę zbudować biznes? Jeśli potrzebne są środki na rozwój to w jaki sposób je pozyskać? Czy warto zgłosić się do funduszu inwestycyjnego typu venture capital? Czym jest taki fundusz, w jaki sposób działa i co zrobić, żeby zainwestował w moje przedsięwzięcie? I na koniec – czy w ogóle warto wyjść ze swojego laboratorium i zbudować własnych „start-up”?

Nasz ekspert: Aleksander Kłósek, MBA, YouNick Mint VC

Partner zarządzający w funduszu YouNick Mint; aktywny w obszarze identyfikacji, strukturyzacji i nadzoru nad spółkami na wczesnych fazach rozwoju, w szczególności w sektorze technologii medycznych i przemysłu 4.0. Posiada ponad 15 lat doświadczenia menadżerskiego – w zarządzaniu sprzedażą w firmach farmaceutycznych oraz prowadzeniu inwestycji kapitałowych. Dokonał wielu inwestycji z udziałem założycieli o proweniencji akademickiej w ramach funduszu Bridge Alfa by YouNick Mint. Skoncentrowany na budowaniu wartości spółek z perspektywy inwestorów i klientów. Absolwent studiów MBA Leeds Business University School. Prywatnie pasjonat podróży i posiadacz Karty Dużej Rodziny.

Udział w webinarze jest bezpłatny. Aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu należy zapisać się i połączyć poprzez dedykowaną platformę.

Zapraszamy! 

 

 

UE UE