Virtual Wednesday Innovation Night #10 ➡ Innowacje w żywności - zero waste, new food

Virtual Wednesday Innovation Night #10 ➡ Innowacje w żywności - zero waste, new food

15 stycznia 2021 09:31

Zapraszamy na VIRTUAL WEDNESDAY INNOVATION NIGHT #10, cykliczne spotkania łączące przedsiębiorców, innowatorów, naukowców, inwestorów, pomysłodawców, mentorów, badaczy, studentów i aktywnych uczestników ekosystemu innowacji, startupów oraz przedsiębiorczości z województwa podkarpackiego.

Zobacz czym jest Wednesday Innovation Night: https://www.youtube.com/watch?v=S0madJY0DJY

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ: https://webinar.getresponse.com/wgbRf/win-10

Innowacje w żywności - zero waste, new food

10.02.2021 r. (środa), godz. 17:00

Spotkanie poprowadzi: Wojciech Fiksa, Project Manager WIN

AGENDA:

17:00 – Otwarcie wydarzenia, przedstawienie prelegentów i tematu, film o PCI

17:03 – Adriana Bałazy - EIT Food

 • Działalność Europejskiego Instytutu Technologii i Innowacji - EIT Food
 • Realizowane projekty

17:18 – dr hab. inż. Małgorzata Wronkowska - PrO4Bake, Polska Akademia Nauk

 • Czym się zajmuje EIT Food?
 • Projekt PrO4Bake: krótka charakterystyka
 • Omówienie wstępnych wyników badań

17:39 – Piotr Barczak, Joanna Kądziołka - Stowarzyszenie Zero Waste

 • Przedstawienie PSZW - o misji i projektach Stowarzyszenia
 • Góra odpadów, czyli po co nam Zero Waste?
 • Jaką mamy sytuację z odpadami na świecie i w Polsce. Czym jest Zero Waste?
 • Hierarchia postępowania z odpadami (5R), "zerowasterzy" w praktyce
 • O gospodarce obiegu zamkniętego i modelu biznesowym ReSOLVE + kilka case study (w tym z branży FMCG)

18:09 Damian Klocek, Paweł Caban – Maizo

 • Skala Marnowania żywności w UE oraz Polsce, rynek i jego wartość 
 • Ustawa o Przeciwdziałaniu Marnotrawieniu żywności
 • Aplikacja Maizo, która pomaga walczyć z wyrzucaniem żywności do kosza

18:29 – Łukasz Kruszyński - Stowarzyszenie NATUREEF

 • Rola innowacyjnych opakowań w ochronie żywności i środowiska
 • Strategia Stowarzyszenia Natureef dla sektora opakowań i producentów żywności
 • FreshInPac i inne projekty w inicjatywie CORNET

18:50 - zakończenie wydarzenia

PRELEGENCI:

Dr hab. inż. Małgorzata Wronkowska - pracownik Zakładu Chemii i Biodynamiki Żywności, w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Główny obszar badań dr hab. inż. Małgorzaty Wronkowskiej obejmuje analizę produktów uzyskanych przy użyciu znanych lub nowych technologii modyfikujących cechy jakościowe gotowego produktu, ale również prowokujących tworzenie nowych substancji o pozytywnym oddziaływaniu na organizm człowieka, jakim są na przykład związki biologicznie aktywne o właściwościach przeciwutleniających. Ponadto w zakresie zainteresowań naukowych znajdują się badania dotyczące właściwości reologicznych i technologicznych różnego rodzaju produktów wypiekowych.

Damian Klocek – Koordynator projektu. Jego rola w projekcie to koordynacja pracy zespołu, podwykonawców i dostawców, zarządzanie, wyznaczanie oraz realizacja zadań w procesie tworzenia produktu, działania sprzedażowe. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży spożywczej spożywczej - od 15 lat uczestniczy i pomaga w zarządzaniu sklepem spożywczym prowadzonym przez rodziców i przez 5 lat prowadził pizzerię franczyzową Gruby Benek. Od 11 lat prowadzi swoją firmę zajmującą się sprzedażą usług przez telefon - projekty Call Center (www.dkmpartner.pl). Dwukrotnie otrzymał nagrodę jako najlepszy partner Call Center sieci Play. W kluczowym momencie firma zatrudniała około 100 osób. Jest Pomysłodawcą oraz założycielem (2018 r) portalu www.zostanaktorem.com który ma 6 tys użytkowników. Do jego obowiązków należał kontakt z programistami, koordynacja zespołu, akceptacja modułów, promocja portalu. Od 2018 r. Prezes Zarządu firmy DKM sp. z o. o., sp.k.

Paweł Caban - Tester oprogramowania/ Specjalista ds. sprzedaży. W projekcie zajmuje się opracowaniem planu testów dla aplikacji, współpracą z dostawcą oprogramowania, testowaniem aplikacji szczególnie pod kątem user expierience oraz budowaniem relacji sprzedażowych z klientami.

W latach 2008 – 2011 Specjalistą ds. sprzedaży - przedstawiciel handlowy do klientów B2B segment SOHO; Regionalny koordynator sprzedaży - sieć sprzedaży TP S.A – (zarządzanie siecią sprzedaży przedstawicieli handlowych, wyznaczanie celów sprzedaży); Kierownik projektu sieć sprzedaży Orange (koordynowanie realizacji projektu, współpraca z zleceniodawcą, bieżące monitorowanie realizacji wyznaczonych planów oraz budżetu). Od 2011 roku współwłaściciel i Dyrektor sprzedaży w Tradecorp Sp. z o. o. (pozyskiwanie zleceń, rekrutacja, zarządzanie sprzedażą). Koordynator projektu, tester oprogramowania - Platforma Our.deals (Navegante Sp. z o.o.) oraz Platforma Deliverio (system do zamawiania jedzenia) – koncepcja i projekt funkcjonalny aplikacji our.deals i deliverio, koordynacja tworzenia aplikacji, nadzór nad zespołem programistów, testowanie działania modułów aplikacji, testowanie aplikacji pod kątem user expirience, wykrywanie oraz zgłasza usterek i błędów.

Adriana Bałazy - Business Development Manager w Europejskim Instytucie Technologii i Innowacji - EIT Food, czyli agencji Komisji Europejskiej, zajmującej się wsparciem innowacji w sektorze rolno-spożywczym. Z wykształcenia technolog żywności i dietetyczka, współzałożycielka startupu FoPo Food Powder. W EIT Food wykorzystuje swoje doświadczenie jako przedsiębiorca projektując i implementując różne programy i granty mające na celu wsparcie startupów z sektora rolno-spożywczego w 12 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Piotr Barczak - Koordynator polityk ds. odpadów w Europejskim Biurze Ochrony Środowiska. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako geodeta w prywatnej firmie. W 2010 r. rozpoczął pracę w Ministerstwie Środowiska, gdzie dołączył do wydziału współpracy międzynarodowej. W 2011 r. został wysłany do Brukseli, aby wzmocnić wydział polityki ochrony środowiska w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE. Po udanej Polskiej Prezydencji w Radzie UE postanowił odejść ze służby dyplomatycznej i dołączył do świata organizacji pozarządowych, gdzie pracował w tematach gazu łupkowego w Europie i USA oraz landgrabbingu w Afryce. Brał również udział w kilku misjach w Kongo i Sudanie Południowym współpracując z Caritasem i misjami ONZ. W 2013 r. dołączył do zespołu Europejskiego Biura Ochrony Środowiska (EEB) aby pracować w tematach zanieczyszczenia powietrza i odpadów. Obecnie jest odpowiedzialny za politykę odpadów w EEB, reprezentującym głos około 140 europejskich organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska. Ściśle współpracuje z Zero Waste Europe, innymi organizacjami pozarządowymi, jak również z gminami, miastami i progresywnym przemysłem w temacie bardziej ambitnego podejścia do gospodarki odpadami.

Joanna Kądziołka - kulturoznawczyni. Zawodowo zajmuje się komunikacją i koordynacją projektów. Swoją ścieżkę życiową związała z organizacjami pozarządowymi, w których docenia możliwość tworzenia ważnych rzeczy z ludźmi wyznającymi podobne wartości. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką Festiwalu Zero Waste oraz kampanii edukacyjnej „Wrzucam. Nie wyrzucam”, postulującej wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce. Autorka projektu #blisko - map zero waste, stworzonych dla mieszkańców Krakowa (3 nagroda, Climathon 2019 r.). Działa na rzecz wprowadzania w Polsce rozwiązań GOZ, między innymi reprezentując stronę społeczną w krakowskich projektach "Zeroemisyjny Kraków 2030" oraz "Circular cities".

Łukasz Kruszyński - Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT. Od 2014 prowadzi własną firmę dostarczającą innowacyjne rozwiązania inżynieryjne w zakresie efektywności energetycznej i procesów chemicznych. Uczestniczył w projektach finansowanych z 7 programu ramowego, inicjatyw COSME i CORNET. Członek zarządu Stowarzyszenia Natureef  - organizacji zrzeszającej podmioty z sektora opakowań, recyklingu i produkcji żywności.

Udział w webinarze jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Aby aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu należy zapisać się i połączyć poprzez GetResponse.

Virtual Wednesday Innovation Night jest ogniwem łączącym innowatorów z inwestorami, pomysłodawców z mentorami, badaczy z funduszami i uczestnikom ekosystemu - pomaga odnaleźć się Wam nawzajem i współpracować. Nie jest to zwykła konferencja, więc zapomnij o sprzedaży i marketingu, a przygotuj się na ułatwiony networking i kreatywne wystąpienia!

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ: https://webinar.getresponse.com/wgbRf/win-10

Zapraszamy!

Zespół PCI

UE UE