Trzy pytania do... Pawła Czepiela

Trzy pytania do... Pawła Czepiela

18 listopada 2020 10:51

Zapraszamy na cykl "Trzy pytania do...", dzięki któremu dowiecie się jeszcze więcej o działalności naszej spółki. Dzisiejszym bohaterem jest Paweł Czepiel, Helpdesk.

Czym zajmuje się helpdesk w Podkarpackim Centrum Innowacji?

Codziennymi zadaniami z jakimi mierzę się w pracy jest przede wszystkim udzielanie wsparcia technicznego pracownikom Podkarpackiego Centrum Innowacji. W skład tego wchodzi pomoc w instalacji, aktualizacji i eksploatacji oprogramowania na urządzeniach służbowych pracowników oraz support w używaniu drukarek i różnych sprzętów elektronicznych. Oprócz tego dbam o utrzymanie poprawnego działania urządzeń sieciowych, konfiguruję sprzęt dla nowych pracowników oraz przygotowuję zamówienia na zapotrzebowanie sprzętu.

Z jakimi problemami mierzysz się na co dzień?

Częstymi problemami są błędy aplikacji i programów używanych przez naszych pracowników, a także awarie techniczne sprzętów. Oprócz naprawy i usuwania awarii prowadzone są także szkolenia pokazujące pełną funkcjonalność potrzebną do poprawnego użytkowania oprogramowania jakie wykorzystujemy w PCI. 

Jakie zmiany wprowadziłeś w PCI od momentu dołączenia do zespołu?

Od początku mojej pracy w Podkarpackim Centrum Innowacji udało się uporządkować i zaktualizować sprzęt komputerowy. Udało się również uruchomić system Microsoft Exchange umożliwiający efektywniejszą pracę poprzez zintegrowanie poczty, kalendarzy i zarządzania zadaniami.


UE UE