Better World Hackathon 2019 dzień 2

Better World Hackathon 2019 dzień 2

08 grudnia 2019 12:00
Onerd, Zaury i Devine Studio to najlepsze zespoły podczas zakończonego niedawno Better World Hackathon 2019. W siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji w Rzeszowie dla zwycięskich zespołów programistycznych przekazano okolicznościowe czeki na łączną sumę 10.000 zł. 
 
Przez ostatnią sobotę i niedzielę sześć zespołów: „Devine Studio”, „Firma Polska”, „Humble Geniuses”, „Onerd”, „Przyjaźń to magia, własność to kradzież” oraz „Zaury” generowały  rozwiązania internetowe dotyczące szeroko rozumianego środowiska, problemów społecznych i żywności. Wszystko w myśl hasła imprezy „Lepszy świat”. Nad etapie burzy mózgów, wyboru pomysłów i pierwszych prac czuwali mentorzy, którzy podpowiadali dalsze działania. Miały one pomóc w wyborze konkretnych produktów, które w rzeczywistości mają szansę na wdrożenie i powodzenie dla konkretnej grupy odbiorców. 
 
Konkursowe jury w składzie: Rafał Cencora (Huge Tech), Robert Juszczyk (GBX Software), Paweł Wasilewski (Klaster Informatyka Podkarpacka), dr Bartosz Trybus i dr Bartosz Pawłowicz (obaj Politechnika Rzeszowska) ocenili każdy projekt pod kątem innowacyjności oraz  realnej szansy zastosowania w praktyce. 
 
Najlepszy okazał się zespół Onerd, który zaprojektował inteligentny system segregacji plastikowych butelek i opakowań typu pet. Drugie miejsce zajął zespół Zaury z pomysłem kubka na wodę z mikro elementami, którego zawartość uzupełnia się w wielu puntach na terenie miasta. Trzecie miejsce dla Devine Studio z pomysłem aplikacja na kubeczek menstruacyjny. 
 
Poniżej foto-galeria obrazująca ostatnie godziny pracy w pracowniach ProtoLab oraz ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i wręczenie symbolicznych czeków. 
UE UE