ZAPROSZENIE Maraton Innowacji w PCI ProtoLab (17.12.2019)

ZAPROSZENIE Maraton Innowacji w PCI ProtoLab (17.12.2019)

12 grudnia 2019 12:00
Serdecznie zapraszamy 17 grudnia br. do Podkarpackiego Centrum Innowacji. Podczas Maratonu Innowacji odbędzie się Dzień Otwarty ProtoLab, spotkanie koła naukowego kosmonautki ProtoCreativeLab: Space & Aviation oraz Rzeszów Tuesday Innovation Night.
 
W ramach Dnia Otwartego ProtoLab (w godzinach 14:00-15:30) zaplanowano: przedstawienie działalności ProtoLab, prezentację zespołów, spotkania z praktykami, zwiedzanie laboratoriów, zapoznanie się ze sprzętem, technologiami i wyposażeniem w pracowniach, prezentacja aktualnych prototypów. Chętni dowiedzą się także, jak dołączyć do społeczności ProtoLab i zespołów pracujących nad wynalazkami i realizować innowacyjne pomysły. 
 
Podczas Maratonu Innowacji zainicjowana zostanie działalność interdyscyplinarnego koła naukowego kosmonautyki PCI (godzina 16:45), które będzie prowadziło eksperymenty na pokładzie nanosatelitów. Dotyczą one pomiaru radiacji w trakcie lotu, wykorzystania ogniw grafenowych do produkcji energii elektrycznej na orbicie, eksperymentów biomedycznych (bakterie lub rośliny) i nawigacji w konstelacji.
 
Plany zakładają, by przez najbliższe 3 lata wystrzelone zostały 3 satelity, dzięki którym będzie można przeprowadzić wymienione badania. Adresatem koła są studenci i doktoranci rzeszowskich uczelni zainteresowanych tą tematyką oraz uczestnictwem w nowym przedsięwzięciu. 
 
Imprezę zamyka Wednesday Innovation Night (godzina 18:00). To pilotaż comiesięcznego spotkania, dla otwartych i ciekawych ludzi oraz miłośników biznesu, nauki, technologii i startupów oraz ambitnych pomysłów funkcjonujących w Regionalnym Ekosystemie Innowacji i Startupów (REIS).
 
W grafiku wystąpienia: Jacek Kubrak „Jak z nauki i badań zrobić swój biznes?”, Artur Thielmann „Wielopokoleniowy startup technologiczny, to możliwe!” oraz Piotr Mieczkowski „DigitalPoland, startupy i innowacje”. Wieczór kończy panel dyskusyjny z udziałem publiczności: „Budujemy Społeczność Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów?”, networking, poczęstunek i zabawa. 
UE UE