5 przykładów nietypowych startupów na świecie

5 przykładów nietypowych startupów na świecie

02 sierpnia 2019 18:00

Popularność startupów cały czas się zwiększa. Pomysły początkowe są zróżnicowane i rozrywkowe, ale wiele zależy od realizatorów projektu. Tak więc, zapoznając się z propozycją sprzedaży i biznesplanem, warto pomyśleć nie tylko o tym, ile dochodu można uzyskać, jeśli startup się powiedzie, ale także o tym, jak poprawi to życie klientów. Od tego zależy sukces, popyt i ostatecznie dochód z inwestycji. Przedstawiamy 5 niezwykłych pomysłów startupów dla różnych obszarów biznesowych:

 

1. Gadżety: Matrix PowerWatch 2 / to inteligentny zegarek, który nie wymaga ładowania. Bateria jest zasilana ciepłem ciała użytkownika i promieni słonecznych, przekształcając je w elektryczność. Zegarki mają wszystkie funkcje podobnych urządzeń, ale dają większą swobodę i reprezentują nowe podejście technologiczne do inteligentnych zegarków. Ten biznes bez inwestycji ze strony deweloperów został opublikowany na platformie crowdfundingowej, zażądał 303 053 USD na rozwój i zebrał 2001% kwoty: 2,001211 US.

 

2.Projekt: Kwambio to ukraińska wirtualna platforma dla projektantów, właścicieli drukarek 3D i osób zainteresowanych drukowaniem 3D w ogóle. Dla projektantów jest to biznes online: przesyłają stworzone modele 3D różnych obiektów, a użytkownicy kupują i pobierają projekty do druku. Cały świat rozumie, że przyszłość należy do takich platform, a dziś ten startup zebrał już ponad 650 000 USD.

 

3. Technologie: Augmented Pixels początkowo ten znany projekt biznesowy był także startupem. Oczekuje się, że wkrótce Augmented Pixels, rozwijając technologie i aplikacje rozszerzonej rzeczywistości, zajmie 10% rynku. Firma współpracowała już z George'em Lucasem Industrial Light & Magic, National Geographic i Qualcomm.

 

4. Podróż: namiot Mantis uniwersalny namiot hamakowy Mantis jest przeznaczony dla turystów, którzy nie podróżują ciężkim sprzętem, ale potrzebują ochrony przed deszczem na świeżym powietrzu. Startup zebrał 185,921 $ i zyskał popularność wśród klientów.

 

5.Edukacja: Coursmos to platforma edukacyjna dla małych kursów online. Większość z nich jest bezpłatna. Obecnie na platformie studiuje ponad 900 000 studentów i reprezentowanych jest ponad 7 000 nauczycieli z różnych dziedzin nauki.

 


 

UE UE