Innowacje w drodze do Rzeszowa

Innowacje w drodze do Rzeszowa

06 kwietnia 2018 14:10

W czwartek, 19.04.2018 roku odbędzie się kolejne wydarzenie z serii innoSHARE’18 on the road: Meetups organizowane przez Fundację Polska Innowacyjna, Podkarpacką Przestrzeń Kreatywną- KWADRAT, Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Politechnikę Rzeszowską. Startujemy o godzinie 16:30 na Politechnice Rzeszowskiej, która mieści się przy ulicy al. Powstańców Warszawy 12 . Na początku odbędzie się rejestracja uczestników, a oficjalne rozpoczęcie Meetupu nastąpi o godzinie 17.00. Całe spotkanie potrwa 3 godziny.

Na wydarzeniu zostaną poruszone w formie paneli dyskusyjnych, wywiadów oraz  krótkich prezentacji takie tematy jak: 

  • Jak tworzyć startupy i spin-offy z nauki oraz badań?
  • Komercjalizacja i prawo patentowe w krajach Azjatyckich
  • Współpraca naukowiec-inwestor. Jak wspólnie komercjalizować i internacjonalizować projekty badawczo-rozwojowe?
  • Finansowanie i wsparcie rozwoju startupów R&D, spin-offów i komercjalizacji badań.

Czym jest InnoSHARE’18 on the road: Meetups i do kogo jest kierowane?

Jest  to cykl 15 wydarzeń w Polsce oraz 10 wystąpień za granicą, które dają ich uczestnikom możliwość spotkania ludzi, którzy stworzyli lub rozwijają firmy oparte na badaniach, nauce, nowych technologiach, skorzystania z wiedzy i doświadczeń zaproszonych ekspertów i praktyków oraz poznania przedstawicieli Fundacji Polska Innowacyjna i nawiązania współpracy.

W naszych wydarzeniach udział może wziąć każdy (wstęp wolny). Wystarczy tylko wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na naszej stronie, http://meetups.innoshare.pl/rzeszow/ .         

W szczególności zapraszamy doktorantów, młodych naukowców, pracowników z działów badawczo- rozwojowych z MŚP, liderów opinii naukowej, startupy wysokich technologii z komponentem R&D oraz organizacje i instytucje otoczenia biznesu i innowacji, jednostki miejskie związane z rozwojem i planowaniem strategii współpracy biznesu z nauką lub nauki z biznesem.


UE UE