Absolwenci I edycji Akademii ProtoLab z wizytą na lotnisku

11 stycznia, 2022

7 stycznia absolwenci I edycji Akademii ProtoLab, podczas wizyty w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka” poznali zasady funkcjonowania lotniska. Wycieczka odbyła się w ramach współpracy Portu Lotniczego podczas I edycji Akademii.

Podrzeszowskie lotnisko jest partnerem merytorycznym Programu, a jednym z mentorów I edycji była Anna Kubik-Nieckarz, kierownik działu marketingu i obsługi klienta. 

Absolwenci Akademii ProtoLab poznali działalność służb pracujących na lotnisku: służby celnej, straży ochrony lotniska, jednostki straży pożarnej oraz ścieżki obsługi podróżnego, przeszli całą ścieżkę kontroli bezpieczeństwa i poznali zasady funkcjonowania lotniska oraz wiele ciekawostek z jego życia.

Wizyta na lotnisku stała się również okazją do tego, aby absolwenci I edycji Akademii mogli zobaczyć transport medyczny prywatnym samolotem – podjazd karetki do prywatnego samolotu oraz transport osoby niepełnosprawnej do samolotu liniowego, do którego wykorzystywana jest specjalna widna.

Udostępnij

Przeczytaj również

7 grudnia, 2023

Podkarpackie Centrum Innowacji podsumowało 6 lat działalności podczas konferencji łączącej naukę z biznesem – “Technologia – Biznes – Inwestycje”

Kilkuset uczestników, znamienici goście, 40 ekspertów w roli panelistów, dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji uczciło 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Konferencja “Technologia – Biznes – Inwestycje” – 6 lat Podkarpackiego Centrum Innowacji

Już 7 grudnia 2023 roku w Rzeszowie, w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji, odbędzie się konferencja “Technologia Biznes Inwestycje”. Ponad 40 ekspertów wystąpi w roli panelistów, a wydarzenie obejmie dwie sceny na dwóch piętrach, 23 prelekcje oraz ogrom merytorycznej i praktycznej wiedzy – tak Podkarpackie Centrum Innowacji już wkrótce uczci 6 lat działalności na rzecz rozwoju regionu.

Czytaj dalej Czytaj dalej

28 listopada, 2023

Analizy pozycji rankingowych uczelni z Podkarpacia

Początkiem 2021 roku w strukturze Podkarpackiego Centrum Innowacji powołano Dział badań i analiz, którego głównym zadaniem jest monitorowanie rozwoju innowacji w regionie, w tym gromadzenie informacji o regionalnych zasobach w zakresie rozwoju i transferu technologii. W ramach działalności prowadzone są m.in analizy obszarów podkarpackiej nauki. Efektem jednej z nich są analizy porównawcze rankingów uczelnianych.

Czytaj dalej Czytaj dalej
Skip to content